HTA TV

V 7 kategoriích se bude hrát mezinárodní turnaj WTT 2020

Význam výuky: Speciální výuka Hockey Talent Academy zaměřená na střelu a důrazné zakončení. Jedna z nejoblíbenějších výuk Hockey Talent Academy. Kdo by nechtěl umět dávat góly? Žádný problém... Náplní bude ta nejpodrobnější a nejpropracovanější výuka zaměřená na techniku střelby. Nejen razance, ale především technika a přesnost se stane společným jmenovatelem obou hodin. Právě přesný nácvik techniky hráčům v klubové výuce většinou chybí. Výuka je určena pro hráče ročníku narození 2002 - 2013. 

Zaměření výuky: Technika jednotlivých druhů střel ve stoje, poté v jízdě, poté na brankáře - švihem, přiklepnutým švihem, golfovým úderem, dloubákem, bekhendem, zakončení blafákem, ale i "střelu z voleje", tečování, dorážení - rychle, přesně a technicky správně. 

Cena výuky: 1290Kč

Rozsah výuky: 2 tréninkové jednotky na ledě a utkání SPEED HOCKEY LEAGUE, které je zahrnuto v ceně.

Platební podmínky: Všechny campy a výuky v ČR jsou bez zálohy splatné na místě v den zahájení campu. Na výuku je nutné přihlášení přes náš rezervační systém!

Místo konání: Hockey Talent Center Telč

Harmonogram výuky: Harmonogram výuky bude s předstihem na stránkách www.hockeytalent.cz a bude též všem zaslán e-mailem (3 dny před začátkem výuky).

Přihlásit se můžete ZDE 

"Jaromír představil našemu týmu velmi dobrý bruslařský program, který vede k větší efektivitě pohybu a zejména skluzu.  Velmi mne zaujaly bruslařské schopnosti Jaromíra, vždy je lepší. když instruktor zaujme demonstrací bruslařských cvičení hráče natolik, že se chtějí zlepšit a bruslit jako on. Líbilo se mi, jak Jaromír rozfázoval svůj pohyb na kratší a základní prvky bruslení, které následně složil opět dohromady v nejefektivnější možný pohyb. I ti nejlepší bruslaři čelili výzvě těžkých bruslařských cvičení, které jim Jaromír pečlivě demonstroval, což pomohlo i nejlepším bruslařům k tomu, aby se stali ještě lepšími. Jako trenér týmu, jsem byl spoluprací potěšen a byl opravdu rád, že Jaromír pracoval s hráči takovým způsobem. Hráči se díky efektivním cvikům, které jim Jaromír ukázal zlepšovali a následně na bruslení pracovali i samostatně, když Jaromír zrovna nebyl přítomen, to je vždy znamením dobře odvedené práce."

Jeff Tomlinson, kanadský profesionální trenér, asistent národního týmu Německa


Jako hosté byli v minulosti na výuce HTA přítomni takové hvězdy jako Jaroslav Pouzar (NHL - Edmonton Oilers), Michal Rozsíval (NHL - New York Rangers, Phoenix Coyotes), Marek Malík (NHL - New Your Rangers, Tampa Bay Ligtning), Jan Marek (Sparta Praha, KHL - Metallurg Magnitogorsk), Michal Řepík (Lev Praha), Petr Hubáček (HC Vítkovice), Aleš Kotalík (NHL - Buffalo Sabres), Milan Bartovič (Slovan Bratislava), Rok Pajič (reprezentant Slovinska), Zdeněk Ondřej (Bílí tygři Liberec, Moeller Pardubice), Petr Šachl (Bílí tygři LIberec, Moeller Pardubice), Ville Makella, Arttu Pirainen, Ville Kurikka (všichni Karpat Oulu), Martin Altrichter (Slavia Praha, Zlín), Robert Slipčenko (Slavia Praha), Lukáš Sáblík (Energie Karlovy Vary), Tomáš Konečný (cyklistika, stáj T-Mobile) či instuktoři Libor Macháň (Takewondo), Drahomír Verbický (bojové sporty) a další... 

Chcete se dozvědět jak efektivně trénovat? - www.htavideo.com  

EDGE WORK - " PRÁCE S HRANAMI JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ"  řekl útočník NHL Cam Atkinson po sezóně 2018/2019 kdy nastřílel 41 branek .. chcete být na ledě rychlí, silní, nepolapitelní? Musíte skvěle ovládat hrany!

"Pokud neumíte ovládat hrany, nemáte nic..."

KDO JE NEJRYCHLEJŠÍM NEBO NEJLEPŠÍM BRUSLAŘEM NHL?

Má se za to, že hokej je nejrychlejším kolektivním sportem na světě. Takže nejen mnoho odborníků, možná ještě více fanoušků hledá  odpověď na otázku, kdo je nejrychlejším nebo nejlepším bruslařem NHL. Hokejovému bruslení se věnuji několik let, ale jednoznačnou odpověď nemám. Zjistil jsem totiž, že při vyřčení slovních spojení „nejrychlejší bruslař, nejlepší bruslař“ má každý asi jiné představy. Odpovědi se hledají prostřednictvím specializovaných testů, srovnávacích analýz či dovednostních soutěží. Jedna taková proběhla při lednovém Utkání hvězd NHL v Los Angeles. Viděli jsme mnoho zajímavých a divácky atraktivních soutěží, ale startuje v nich pouze zlomek hráčů z NHL. Říká se, že nejlépe bruslí Finové nebo Švédi, tvrdost v osobních soubojích mají Kanaďané či Američané, šikovné ruce Rusové. Já to tak nevidím. Nemám oblíbenou zemi či tým, ke kterým vzhlížím, nemyslím si, že je dobré kopírovat nějakou cestu, byť vypadá sebelépe. Dívám se na to, jak to dělají ti „nejlepší z nejlepších“, a z toho se snažím ve svých trénincích vycházet. Musite to umět naučit konkrétního hráče a i z tohoto důvodu prezentujeme výhradně naši vlastní práci. Pěkně o tom mluvit umí dnes kde kdo...

Ukázka transferu dovedností u "prvního studenta" naší akademie   

Líbí se mi bruslení  Connora McDavida, „ruce“ Patricka Kanea, střela Patrika Laineho, osobní soubo- je v podání Sidneyho Crosbyho nebo  úspěšnost  v  koncovce Alexandra Ovečkina. Co na tom, že je každý jiné národnosti. Pokud se zaměříme  na  bruslení, v minulosti zanechali výraznou stopu Mike Gartner, Wayne Gretzky, Paul Coffey, Sergej Fjodorov, nyní na ně navazují hráči s komplexními bruslařskými dovednostmi, jakými jsou Crosby, Ovečkin, Kane či mladíci, kteří posunuli bruslařské dovednosti a rychlost  ještě na vyšší úroveň - Connor McDavid, Jack Eichel nebo Dylan Larkin. Symbolicky jsem začal výčet dlouhodobým držitelem rekordu v soutěži „nejrychlejší bruslař NHL“ a skončil mladíkem, který tento Gartnerův rekord v loňském roce překonal.

 

Hokejové bruslení chápeme jako komplexní dovednost, při níž hráči při svém pohybu ve hře reagují na vývoj situace a pohyb všech hráčů na ledě, čímž se dostávají do časoprostorového, ale i tělesného tlaku. Tomu pak přizpůsobují své bruslení. Každá situace je jedinečná, a proto se jedná o velmi rozmanitý soubor bruslařských dovedností. Bruslení tudíž nelze chápat izolovaně, ale v provázanosti s herním myšlením a rozhodováním v závislosti na vývoji hry, s místem, ve kterém se hráč pohybuje. Právě tento mix zvládnutých dovedností dělá z výborných bruslařů výjimečné hráče. 

Ukázka naší práce z bruslařských campů

 

Pokud se zaměříme pouze na bruslení a měřitelné věci, je třeba se zamyslet nad otázkou: Co dělá nejrychlejší bruslaře skutečně těmi nejrychlejšími? Maximální nebo také koncová rychlost či spíše výbušné zrychlení? A není to náhodou kombinace obojího? Lze analyzovat zejména zrychlení a maximální rychlost, někdy také uváděnou jako koncovou. Když porovnáme tyto dva parametry, generální manažeři, odborníci, scouti a trenéři kladou větší důraz na  hbitost a zrychlení. Typickými představiteli bruslařů s vysokou maximální rychlostí jsou Carl Hagelin, Andrew Cogliano nebo Nathan MacKinnon, jedny z nejvýraznějších zrychlení mají Ovečkin, McDavid, Erik Karlsson či Taylor Hall, kteří výrazně nezaostávají ani v maximální rychlosti a tato kombinace je dělá ještě nebezpečnějšími. Pokud však chceme opravdu porovnávat a znát jednotlivé parametry bruslení, musíme je pečlivě otestovat v rovných podmínkách a zde jsem jednoznačně pro elektronicky měřené specializované testy, které rozdělují bruslařské dovednosti na menší části. Díky tomu z nich lze řadu věcí vyčíst.

Ukázka testování u profesionálních hráčů

A právě proto, kdybych si mohl od každého hráče něco vybrat, bych volil jednotlivé části takto: efektivní přímou jízdu od Jacka Eichela, oblouk a zrychlení v něm od Connora McDavida, klamavý pohyb v otevřeném bruslařském kroku, jaký umí Sidney Crosby, bruslení na malém prostoru se změnou směrů jako Patrick Kane, bruslení vzad, které předvádí Duncan Keith, hlad po kotouči a start na něj, jako má Alexandr Ovečkin, reakce v přechodech Erika Karlssona nebo laterální pohyb po modré Mikea Greena. Říkáte si „hraje se ale s pukem“, co když budeme hodnotit pohyb s vedením kotouče, není bruslení spojené s vedením kotouče ještě důležitější parametr než pohyb bez něj?

 

autorem textu je hlavní trenér akademie 

 

Význam campu: Hokejové bruslení je jednou z nejobtížnějších činností, vyžaduje dlouhou dobu nácviku a jeho zvládnutí je závislé na množství různých činitelů. Kvalitní hráč součastnosti je přímo závislý na vynikajícím zvládnutí všech bruslařských dovedností. Hokejové bruslení vytváří základ pro všechny další činnosti a jeho zvládnutí podmiňuje dosaženou úroveň technických i taktických dovedností. Jedná se o tu nejmodernější a nejpropracovanější výuku bruslení, kterou můžete absolvovat! Výuka je určena pro hráče ročníku 2000 - 2013.

Cena campu: 1290 Kč

Rozsah campu: 2 hodiny výuky na ledě + utkání SHL - SPEED HOCKEY LEAGUE

Součástí programu je i SPEED HOCKEY LEAGUE!

Platební podmínky: Všechny campy v ČR jsou bez zálohy splatné na místě v den zahájení campu. V případě neúčasti na campu a neomluvení se v předstihu min. 1 měsíc, je nutné uhradit storno poplatek ve výši 500 Kč. Organizátor campu není plátce DPH. Na camp je nutné přihlášení přes náš rezervační systém!

Místo konání: Hockey Talent Center Telč

Harmonogram campu: Harmonogram campu bude s předstihem zaslán e-mailem (3 dny před začátkem camp).

Přihlásit se můžete ZDE 

"Jaromír představil našemu týmu velmi dobrý bruslařský program, který vede k větší efektivitě pohybu a zejména skluzu.  Velmi mne zaujaly bruslařské schopnosti Jaromíra, vždy je lepší. když instruktor zaujme demonstrací bruslařských cvičení hráče natolik, že se chtějí zlepšit a bruslit jako on. Líbilo se mi, jak Jaromír rozfázoval svůj pohyb na kratší a základní prvky bruslení, které následně složil opět dohromady v nejefektivnější možný pohyb. I ti nejlepší bruslaři čelili výzvě těžkých bruslařských cvičení, které jim Jaromír pečlivě demonstroval, což pomohlo i nejlepším bruslařům k tomu, aby se stali ještě lepšími. Jako trenér týmu, jsem byl spoluprací potěšen a byl opravdu rád, že Jaromír pracoval s hráči takovým způsobem. Hráči se díky efektivním cvikům, které jim Jaromír ukázal zlepšovali a následně na bruslení pracovali i samostatně, když Jaromír zrovna nebyl přítomen, to je vždy znamením dobře odvedené práce."

Jeff Tomlinson, kanadský profesionální trenér, asistent národního týmu Německa


Jako hosté byli v minulosti na výuce HTA přítomni takové hvězdy jako Jaroslav Pouzar (NHL - Edmonton Oilers), Michal Rozsíval (NHL - New York Rangers, Phoenix Coyotes), Marek Malík (NHL - New Your Rangers, Tampa Bay Ligtning), Jan Marek (Sparta Praha, KHL - Metallurg Magnitogorsk), Michal Řepík (Lev Praha), Petr Hubáček (HC Vítkovice), Aleš Kotalík (NHL - Buffalo Sabres), Milan Bartovič (Slovan Bratislava), Rok Pajič (reprezentant Slovinska), Zdeněk Ondřej (Bílí tygři Liberec, Moeller Pardubice), Petr Šachl (Bílí tygři LIberec, Moeller Pardubice), Ville Makella, Arttu Pirainen, Ville Kurikka (všichni Karpat Oulu), Martin Altrichter (Slavia Praha, Zlín), Robert Slipčenko (Slavia Praha), Lukáš Sáblík (Energie Karlovy Vary), Tomáš Konečný (cyklistika, stáj T-Mobile) či instuktoři Libor Macháň (Takewondo), Drahomír Verbický (bojové sporty) a další... 

Chcete se dozvědět jak efektivně trénovat? - www.htavideo.com  


jpprifilProjekt Hockey Talent Academy založil v roce 2006 trenér Jaromír Pytlík (*15. března 1973), který se specializuje na výuku hokejových dovedností. K tréninku používá nejen nejnovější technologické metody a trendy, ale také zkoumá pohybové návyky hráčů různých kategorií, které následně cíleným tréninkovým programem zdokonaluje. Jeho tréninkovým programem prošli profesionální hokejisté nejvyšších evropských soutěží, včetně hráčů se zkušenostmi ze zámořské NHL, specializuje se však zejména na mladé talentované hráče s potenciálem.

Hockey Talent Academy nabízí specializovaný tréninkový program zaměřený na rozvoj hráče bez ohledu na klubovou příslušnost od pěti do 14 let věku. Vytváří jim co nejoptimálnější podmínky pro další rozvoj, organizuje pro ně výuky zaměřené na všechny hokejové dovednosti, vícedenní tréninkové kempy, utkání či turnaje. Projekt se zabývá i testováním s návrhem individuálního plánu z hlediska jednotlivých dovedností, kondice, taktiky, ale i celkového rozvoje osobnosti hráče. Součástí programu je i poradenská činnost v oblasti výživy, doporučení sportovního vybavení nebo zdravotní péče.  Za deset let prošlo HTA v Česku, v Itálii, v Německu, v Polsku, na Slovensku a ve Slovinsku před sedm tisíc hráčů a hráček. Na trénincích se podílí odborní a studovaní trenéři, ale také bývalí špičkoví hokejisté, mnozí prošli zámořskou NHL či evropskými soutěžemi.

Monday, 9 September 2019

OFF-ICE HOCKEY INDIVIDUAL

Každý kdo se trenérsky vzdělává, slyší během poměrně krátkého času od těch nejpovolanějších mnoho tréninkových doporučení a to mnohdy značně protichůdných: jednou běhat, jindy zase jezdit na kole, nebo pro změnu vůbec neběhat. A když už běhat tak pouze krátké tratě nebo testovat a rozdělovat hráče podle toho kdo zaběhne patnáctistovku pod pět minut, kontrolovat výkonnost testem VO2 max, Wingate testem nebo raději testovat specifickými testy na ledě se zaměřením na rychlost bruslení? Dělat v rámci OFF ICE objem a všestrannost, nebo naopak krátké intenzívní a specifické pohybové vzorce pro hokej? Samostatnou otázkou pak zůstává: jak velký je transfer těchto věcí do hry samotné? Neni vyjímkou, že jeden odborník vidí velkou souvstažnost mezi během a bruslením a jiný nikoli. Jsme připraveni Vám s tím pomoci, víme co hokejisté potřebují k dokonalému pohybu a proto v našem rozvojovém programu najdete ty nejmodernější tréninkové prostředky které jsou dnes ve světě k dispozici, používají ti nejlepší z nejlepších :-)

       

woodwaytrainingTento komplexní přístup Vám nabídneme v rámci Individuálního přístupu, probíhá neustále pod dohledem trenéra a je spojená s cíleným rozvojem pohybových schopností dle potřeb konkrétního hráče za použití velmi efektivních tréninkových systémů na rozvoj koordinace, výbušnosti, posílení CORE, zlepšení odrazu, rovnováhy. Používají je ti nejlepší světoví sportovci a nyní je můžete využít i Vy! Je jasné, že vše má svůj čas a proto budeme obsah cíleně upravovat dle potřeb a věku hráče. Hráči tak přijdou ve sportovním oblečení do posilovny 10 minut před tréninkem a budou mít s sebou pitný režim. 

 

Místo výuky: výuka probíhá v nové posilovně ulice Štěpnická, cca 15 minut od haly volnou chůzí, možno zaparkovat zdarma přímo v areálu akademie! Autem trvá cesta 2 minuty, pěšky kolem rybníka trvá 15 minut. Důležitý bod před SENIOR HOME zahnout do leva!

Rezervovat termín si můžete ZDE

  

Vše na jednom místě... 

Hockey Talent Academy reaguje na světové trendy v přípravě hokejistů a dlouhodobě zařazuje světové novinky z tréninku do propracovaného programu, kterého využívají zejména mladí talentovaní hráči, ale stále častěji i řada profesionálů! Nejinak tomu bude i letos, kdy představíme úplně nový koncept OFF-ICE přípravy kombinované s ledem. Dlouho přemýšlíme nad skutečností, že každý z hráčů řeší části tréninku odděleně bez provázanosti a na několika místech což je značně časově náročné. Právě proto přicházíme s komplexním programem na jednom místě v Hockey Talent Academy v Telči. Tento program bude k dispozici hráčům od srpna 2019 pod položkou OFF-ICE HOCKEY INDIVIDUAL 

Projekt Hockey Talent Academy měl vždy novátorský přístup a mnohdy to vypadalo jako by svým programem plaval proti evropskému proudu, avšak na druhé straně je možné spatřit velkou podobnost s přístupem zámořským, který výrazně formuje jednotlivce. Projekt dává možnosti využít bohatého programu a velmi dobrých tréninkových podmínek jednotlivými hráči v nové hale Hockey Talent Center Telč s cílem využít svého potenciálu. Projekt přichází pravidelně se světovými novinkami, které vychází z výzkumu, ale jsou zároveň podloženy výsledky a ty zařazuje do svého výukového procesu.

Svěřte svůj talent do správných rukou...

office 1A nebylo by dokonce lepší část kondičního tréninku přesunout na led? Neměl by být kondiční trenér přítomen tréninkovým jednotkám na ledě  s cílem je koordinovat, analyzovat jejich efekt a poté cíleně vhodně doplnit kondiční přípravu jednotlivých hráčů mimo led? Myslíme si, že tento různorodý přístup dokáže málokdo z Vás rozklíčovat a natož potom ovlivnit a proto jsme se rozhodli Vám to ulehčit a investovat poměrně rozsáhlé finance do modernizace funkčního "Hockey Gymu " přímo v Telči a vyjít ze zkušeností těch nejlepších zámořských kondičních trenérů. Vše lze zkombinovat do programu s ledem tak, aby vám zabral co nejméně času. Věříme, že tuto změnu oceníte a bude dalším prvkem proč si pro svou přípravu vyberete právě Hockey Talent Academy!  

Friday, 30 August 2019

Marek Dubec

Monday, 26 August 2019

Denisa PYTLIK

Thursday, 22 August 2019

Jan Radosta

Jeden z předních specialistů na sportovní výživu Pavel Suchánek navštíví příští pátek 16.8.2019 Hockey Talent Academy v Telči. Jsme potěšeni, že můžeme nabídnout analýzu těla jedním z nemodernějších přístrojů současnosti spojenou s konzultací přímo s Pavlem Suchánkem v našem programu. Všichni kteří využijí této nabídky navíc obdrží přístup do profesionální platformy pro výživu Beet Fit. Rezervovat se můžete v přesných časech na níže uvedeném odkazu 

 

ZDE

Jak zlepšit svůj výkon?

Výkon sportovce, i to jak daleko se může ve své sportovní disciplíně dostat, je ovlivněno několika faktory. Některé jsou neovlivnitelné, například genetická výbava, ale některé dokáže ovlivnit. Mezi ně patří intenzita a pravidelnost tréninku a samozřejmě množství, pravidelnost a kvalita stravy.

Právě vhodná, nutričně vyvážená strava může zvýšit a maximalizovat výkon při tréninku, závodech, ale ovlivňuje i rychlost a kvalitu regenerace. Sportovec potřebuje "palivo," které obsahuje správný poměr živin - bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů, minerálních látek, a také "kapalinu,"tedy adekvátní pitný režim. Potřeby rekreačního i vrcholového sportovce jsou rozdílné, oba ale potřebují zvláštní výživový režim z důvodu zvýšené potřeby energie a živin.

Sportovní výkon je tedy ovlivněn i kvalitou potravin, množstvím a dobou konzumace stravy. Dostupnost vhodných energetických zásob v těle je důležitá, tak aby bylo možné udržet vysokou hladinu dostupné energie při sportu. Jakýkoliv nedostatek energie a živin by snížil potencionální výkonnost sportovce.

Analýza složení těla a individuální konzultace ve výživě

  • Analýza složení těla proběhne v samostatné místnosti. U každého hokejisty provedeme analýzu tělesného složení a bezprostředně po ní dostane své vytištěné výsledky.

Měření probíhá na přístroji In Body S 10

  • Před měřením nepít velké množství tekutin  (1,5-2 litry)
  • 1 hodinu před měřením nepít kávu a energetické nápoje
  • Hráč je před měřením nalačno, tedy buď po ránu, po probuzení, nebo cca 2 hodiny před měřením poslední velké jídlo, nebo 1,5 hodiny poslední svačinu
  • Před měřením vynechat intenzivní fyzickou aktivitu, strečink není problém
  • Nekrémovat si ruce a nohy
  • Před samotným vyšetřením použít toaletu

RNDr. Pavel Suchánek - výzkumný a vývojový pracovník IKEM, vysokoškolský pedagog, odborný garant nutriční poradny FitBee, vedoucí nutriční specialista Českých fotbalových reprezentací U15-U21, A-týmu, garant stravovacího režimu pro 10 regionálních fotbalových akademií FAČR.

Individuální konzultace naměřených výsledků analýzy přimo s RNDr Pavlem Suchánkem - složení těla a zhodnocení množství a rozmístění svalové hmoty, množství vnitrobřišního tuku, možné lymfatické otoky končetin znamenající přetížení, stanovení případných svalových dysbalancí. Na  konzultaci přichází hokejista v předem domluvený čas se svými vytištěnými výsledky, případně se svým zapsaným jídelníčkem cca 10 dní zpětně. Zápis z konzultace se vkládá do aplikace Beetfit, splňující požadavky na GDPR, hráč si připraví funkční mailovou adresu. Přítomnost rodičů u mladších hráčů je velmi vhodná až nutná.

Zakoupením tohoto produktu získáte přístup do profesionální platformy pro výživu Beet Fit

PODROBNÁ ANALÝZA A TIŠTĚNÝ VÝSTUP

  

   

   

Sunday, 4 August 2019

KONEČNÝ JAKUB

Jakub přišel do akademie v Telči v mladším dorostu a díky dennímu studiu přímo v Telči pracoval v projektu celoročně. Tvořivý hráč dostal v programu akademie velký prostor a díky velkému progresu se dostal do reprezentace. Kuba má šikovné ruce, výborně čte hru, kombinuje, je zodpovědný ve hře dozadu, je komplexním centrem jehož dominancí je spoluprávce celé pětky.

"Moc dobře si ho pamatuji, když přišel Jakub a já ho každý zápas přemlouval, aby alespoň někdy vystřelil ... Úžasně tvořivý hráč, hned v první sezóně u nás zaznamenal napříč kategoriemi 84 utkání a 70 kanadských bodů, zabydlel se v reprezentaci. I letos v juniorce stoupal sestavou vzhůru až na centra první lajny, dirigenta fungující přesilovky, do pozice nejproduktivnějšího hráče. Neobvyklé? Samozřejmě jsem slýchával, že je mladý, má ještě čas a dostává přednost před staršími. Jakub si svou pozici zasloužil a udělal bych to konecny telč

znovu, protože o tom náš projekt je - rozvíjet talent a dispozice hráčů bez ohledu na zaběhlé zvyklosti. Myslím si, že moc prvoročáků v extralize takovou pozici nemělo a Kuba pro mě i přes své mládí byl klíčovým hráčem, když se na srazu reprezentace zranil , byl to pro mě šok. Všechno zlé je ale k něčemu dobré a možná si v rekonvalescenci hráči uvědomí co pro ně hokej znamená a o to více do toho poté jdou . Věřím, že o Jakubovi ještě uslyšíme". uvedl k Jakubovi při jeho přestupu na přelomu roků 2018/2019 Jaromír Pytlík, hlavní trenér akademie

"Děkuji moc za tu možnost, kterou mi dal Jaromír Pytlík. Za ty 2 roky co jsem mohl být v akademii v Telči, po boku spousty skvělých trenérů, kteří mi předali hodně cenných rad. Byla to jedna z nejcennějších zkušeností v mé kariéře. Díky těmto 2 rokům jsem získal dostatek hokejového sebevědomí, které mi chybělo, za což velmi děkuji. " uvedl Jakub Konečný když přestupoval z akademie v Telči do HC Sparta Praha na začátku roku 2019 

 

Letí to, je tomu již 12 let co k tomu došlo, první tréninkové video bylo pomyslným startem "hokejové kosmické lodi HTA" na oběžnou dráhu.  Uplynula dlouhá doba, budujeme značku Hockey Talent Academy a díky výsledkům a Vašemu zájmu zná zkratku HTA snad každý mladý hokejista. Po celou dobu jsme evidovali zájem ze zahraničí, ale trpělivě jsme pracovali na "dovednostech, kondici a výkonnosti" značky, pečlivě jsme se připravili a zodpovědně mohu říci, že jsme udělali další krok... Dnes poskytujeme ucelený hokejový program nejen v Česku ale i na Slovensku, v Německu, Itálii, Rakousku, Slovinsku. Za to patří velký dík všem - hráčům, trenérům, trenérům evropských projektů a v neposlední řadě Vám rodičům. Bez vašeho zájmu a nadšení by takový projekt nikdy vzniknout nemohl.

TRÉNINK SE VYVÍJÍ NEUVĚŘITELNÝM ZPŮSOBEM

kakkoHokej se vyvíjí neuvěřitelným způsobem, aby jste byli úspěšní musíte mít efektivní tréninkový program, protože ten dělá rozdílové hráče. V našich tréninkových programech se zdokonalili i nejlepší české volby posledních draftů NHL jako světová #12 draftu NHL 2017 Martin Nečas, #6 draftu NHL 2015 Pavel Zacha, #6 draftu NHL 2018 Filip Zadina, #16 draftu NHL 2018 Martin Kaut, nebo i dále draftovaní - Matěj Pekař, Jáchym Kondelík, Jakub Lauko, ale řada dalších profesionálních hráčů bratři Zohornové, Kubík, Mozík a další... Vždycky si vážím momentu kdy si nás najdou lidé, kteří v hokeji něco dokázali a přivezou k nám svoje děti. Proč? Protože každý chce pro své děti to nejlepší a rozhoduje se srdcem , prostě u svých dětí nikdo nekalkuluje, udělá to co si myslí, že je pro ně nejlepší. Mám to stejně. A tak jsem opravdu rád když se ve výčtu našeho programu objevují jmenovky z NHL - ROZSIVAL, ŽIDLICKY, MICHALEK, PROSPAL, MALIK, POUZAR, SVEJKOVSKY, ale i “evropští“ ZADINA, ZALESAK, BARTOVIC, MIKESKA, MINISTR, DUBEC, MELENOVSKY, GALVAS, PETR, SKUHROVEC, HOLEČEK a další... Je však třeba koukat dopředu, hledat nové hráče, kteří dokáží výkonnostně zaujmout, jsme připraveni v rámci projektu i nové prezentace k razantnímu omlazení, přiblížíme Vám nové "PROSPECTY", prostě najdeme nové Nečase, Zadiny a Kauty a vytvoříme špičkové podmínky pro jejich růst! :-)

V tréninku se objevuje řada novinek, některé vycházejí z požadavků hry, zato jiné jsou spíše okázalostí a show pro neznalé... Všude okolo slyšíme, že hráči mají na rozvoj spoustu času, já si to nemyslím, podívejte se jak trénovala světová #1 draftu NHL 2019 Jack Hughes, Nico Hischier, Kaapo Kakko nebo Lucas Raymond! Až Vám zase bude někdo říkat, že na specifický trénink je brzo, že ranná specializace není dobrá, že to chce počkat do 16 let, tak si vzpomeňte na video američana Jacka Hughese nebo švéda Lucase Raymonda, které ukazuje postupný trénink dle věku, protože jinak by jste se taky nemuseli dočkat . A ruku na srdce to co ti hráči uměli ve 13, 14, tak nemohli začít “z voleje”, celkem si dovedu představit co dělali v 10, 11, 12. Někteří “trenéři” nás označují za blázny a snaží se tvrdit, že program HTA je přehnaný, zbytečně ranně specializovaný, kdo k nám jezdí ví, že je dost podobný tomu co vidíte na videu u Jacka Hughese v BNTL. Prostě specifický a efektivní program, nic víc, nic méně... Víme co dělal Hughes, Kakko, Aho, Laine, Raymond, Nečas... a moc se to neliší, prostě nikdo se s tím nenarodil, to je pohádka.

MISTROVSTVÍ SVĚTA UKÁZALA CESTU

cutJuniorská mistrovství světa ukázala, že je řada týmů a hráčů kteří na sobě dnes a denně pracují a je téměř jedno odkud jsou. Pořád se snažíme hledat jakýsi tréninkový model, prostředí které by hráče formovalo, efektivní trénink, pomůcky a uniká nám jedna důležitá věc...Na stážích v Kanadě (Montreal, Vancouver) mě zaujala jedna věc - stále mluvili o jednotlivých hráčích, osobnostních rysech, vlastnostech charakteru a já si tehdy říkal "proč furt řeší jací ti kluci jsou, jaký mají charakter, rodinu, zázemí, jde přece především o dovednosti, bruslení, vedení kotouče, střelbu, rychlost, sílu, přihrávky.To když zvládnou, budou z nich hráči." Hluboce jsem se tehdy mýlil. Dnes i díky zkušenosti se starší akademií vím, že rozhoduje přístup hráče, morálka, motivace, charakter, cílevědomost, povahové rysy, vlastnosti, pracovitost, rodinné zázemí. Bez těchto klíčových faktorů ničeho nedocílíte! Vše se neuvěřitelně vyvíjí a tak jak dnes už není neporazitelná Canada či USA, není jen Hughes, ale i Caufield (14 branek na MS), Podkolizin, Raymond, Krebs, Newhook, Holtz, už víme, že v U18 Bělorusko může hrát v elitní skupině důstojnou roli a porážet papírově silnější soupeře, že Lotyšsko se může zachránit v elitní skupině a Slovensko může sestoupit - protože hokej je prostě SPORT a ne POLITIKA!

ORIGINÁL JE VŽDY JEN JEDEN!

SANDFIELDPOWERHledám cestu kudy ještě nikdo nešel... je jedna z vět, kterou jsem kdysi použil ke specifikaci mého přístupu k tréninku a proč? Dělat to jinak, originálně, lépe, efektivněji, změnit uvažování, změnit přístup, vdechnout život novým věcem, dávat je “do oběhu”, složit mozaiku s vidinou lepšího výsledku, podělit se, pomoci co nejvíce hráčům, to jsem vždy chtěl, to mě naplňuje, to je můj život, to je HTA! Nezaměřuji se na to kdo, ale spíše jak? Není to ale jednoduché...

Vím, že jsem svou činností “založil” plno škol, projektů, otevřel oči plno lidem z kterých jsou dnes majitelé firem, šéftrenéři, vedoucí trenéři, majitelé konkurenčních škol kteří mi mnohdy třeba nemohou přijít na jméno a už na mou pomoc dávno zapoměli. Vezmou vaše věci, tváří se že je vymysleli, nabízí je, angažovali je firmy kam já jsem se nedostal. Asi to k tomu patří, zvykl jsem si... Touha to stále posouvat vpřed a být následován je asi silnější, chci vidět tu sílu myšlenky žít, nutí mě to jít vpřed a rychleji, nevím. Vlastně i mě v tom pomáhá řada odborníků z různých koutů světa a jsem za to rád. A tak to budu dělat dál a věřím, že to věci prospěje...Aby jste se měli “nač” těšit - usilovně pracuji s dvěmi  zahraničními firmami na dvou tréninkových věcech a věřím, že ovlivní nejen hokej. Testujeme, samozřejmě jakmile nastane čas, tak se o ně zase s Vámi podělím...

JPNHL2

Do tréninku zařazujeme spoustu nových věcí, třeba jako první na světě jsme originálně použili systém na kontrolu hran a zlepšení rychlosti FIELDPOWER. Z takových věcí mám radost!

Dle analýz hokejového bruslení jsou hráči po většinu času v dvouoporovém bruslení, je třeba držet nohy na ledě a samozřejmě pracovat na technice nad rámec klasických tréninků... Daleko více než ježdění po kolenou, loktech nebo megaskok přes branku mě přesvědčí čistá technika, to je u mě frajeřina a tu se naučit je daleko těžší!

SHL - SPEED HOCKEY LEAGUE

shlMyšlenka vzniku pravidelných utkání v rámci campů pod označením SHL - Speed Hockey League vznikla (před šesti lety 2013) jako důsledek poptávky po hře a je nedílnou součástí projektu Hockey Talent Academy což je patrné i z loga které jsem tehdy vytvořil. V rámci dovednostních campů se hrají utkání na malé hřiště i velké hřiště, má jasně daná pravidla, lajny hrají přesně na sebe. V minulosti jsme přišli s atraktivní myšlenkou DRAFTem SHL - kdy si trenéři skládali svůj tým dle znalosti hráčů, hrálo se na výsledek, hrály se přesilovky, oslabení, trenér který vyhrál postoupil do dalšího draftu, dost atraktivních prvků což SHL posouvalo výše. Proto se k tomuto konceptu s okamžitou platností vracíme. Od začátku projektu fungovaly výběry naší akademie, byli jsme několikrát v Kanadě, ve Finsku, Rakousku, vyhrávalo se, přesto jsme od nákladných výjezdů ustoupili a soustředili se na trénink, nyní když máme zázemí, chceme, aby fungovali výběry, ale pro všechny ročníky. Proto připravujeme programy jednotlivých ročníků - Speed Hockey League Select a hlavní výběry Hockey Talent Academy pro mezinárodní konfrontaci, bližší informace připravujeme v e-rezervaci. 

15zak00274 10 logo klubu ice dragons telc

Celoroční akademie ICE DRAGONS

I přesto, že je to jen začátek a fungujeme teprve druhou sezónu patří tento celoroční projekt mladších a starších žáků do naší "rodiny". Postupně se rozvíjí i v soutěžích ČSLH pod hlavičkou klubu ICE DRAGONS, navázali jsme spolupráci s HC Dukla Jihlava, jsme součástí MEMORANDA o spolupráci mezi kluby Vysočiny a výchově hráčů. Tento projekt dává možnost hráčům na sobě pracovat celoročně den co den v propojení se školou.

Lets’ Go TEST, TESTOVÁNÍ JE NUTNOST A KONTROLOU PROGRESU  

testovani hracuCelkově jsmem nabyl dojmu, že pohyb, hokejové bruslení, potažmo technika bruslení je limitujícím faktorem všech dalších hokejových dovedností a tudiž i jedním z nejdůležitějších faktorů individuálního herního výkonu hráče. Dneska najdeme spoustu nabídek, škol, campů na zlepšení techniky bruslení, všichni se snaží ohromit - někde skoky, jinde pokleky nebo poměrně složitými krasobruslařskými prvky, ale měli bychom se dívat co je v hokejovém bruslení efektivní. Jak Vás dokáže konkrétní trenér změnit, zlepšit a zrychlit - úpravou techniky bruslení... Že to umí on Vám moc nepomůže, musí Vás to naučit a v tom je většinou problém! Moc dobře si pamatuji velice dobré hráče kteří odešli z projektu s odcházejícím trenérem a pracovali tak usilovně, že dnes už hokej nehrají, to je pak smutné :-(

Buď chcete být ještě lepší a posouvat své limity a dokážete to! ...nebo se prostě jen bojíte, že nebudete dobří, ale to asi k velkému úspěchu nepovede.Tohle není opravdu pro každého, je to pro hráče kteří se chtějí zlepšovat, posouvat své limity, chtějí poznat svoje silné stránky, ale i poznat prvky které je jako hráče limitují. Vždycky jsem byl ohromen když jsem do ruky dostal čísla ve kterých nic nenašvindlujete, nic neokecáte a proto klobouk dolů před všemi kteří se zúčastnili TEST campu. Snažili jsme se v konzultacích všem poradit, pomoci tak aby hráči udělali velký progres...  

PROGRAM PRO PROFESIONÁLY

Pelicans zohornaTak jako každoročně se v Telči připravovala profesionální skupina složená z hráčů z nejvyšších soutěží - NHL, KHL, AHL, OHL, QMJHL, WHL, TELH a dalších. Celkem se v tomto programu Hockey Talent Academy protočilo 43 hráčů vrcholového hokeje, včetně reprezentantů. Z nově spolupracujících to bylo zejména trio bratrů Zohornů. Tréninky byly zaměřeny dle potřeb jednotlivců. Na několika trénincích se opět střetly dva tábory - střelců a brankářů. Tuhle konfrontaci miluji, jedni chtějí dávat branky, druzí nechtějí žádnou dostat, úchvatná podívaná. Oslovilo mě to, emoce lítaly vzduchem, takové tréninky si přehrávám několikrát ze záznamu..

nereal

Po jednom tréninku na FB vyběhl článek https://www.hokej.cz/hokej-v-cislech-kteri-brankari…/5040867 a jsem měl zavařenej (ne že by mě to nějak uchvátilo, protože zakončení není jen o tom kam padl gól, ale o situaci, místu zakončení, gólové přihrávce, ale i o tom v jakém chytá brankář gardu, týmu, za jakou obranou...), ale přesto dávám palec nahoru.

Uplynul dlouhý čas (cca 10 let) co jsem přišel s nereálným pohledem střelce viz. vrchní obrázek z Pelhřimova s tehdy malým Dominikem Pavlátem, řada lidí si myslela, že jsem se právě zbláznil a hledám věci o kterých hokej není - ukazuje se, že JE!!! Dnes přichází se stejnou ideou a pod různými názvy celý hokejový svět (např. SHOOTER’S ILLUSION a další ...). Bruslení a střílení branek jsou dvě věci na které hledají recept dovednostní trenéři na celém světě. Hokej se neustále vyvíjí a tak neustále poupravuji svůj pohled na věc a přiznám se že hlavně podle gólmanů a pokročilých statistik střelby / chytání.

ZÁJEM O INDIVIDUÁLNÍ VÝUKU ROSTE

O individuální výuku je neskutečný zájem a proto jsme posílili o další dva profesionální trenéry dovedností s praxí, jenž jsou současně aktivními ligovými hráči. Proto jsme rozšířili nabídku individuální výuky a doplnili další termíny a pozice bližší info na na http://prihlaska.hockeytalent.cz/

PROGRAM HLAVNÍCH DOVEDNOSTNÍCH CAMPŮ PRO ROK 2020

Podařilo se nám s předstihem zveřejnit seznam výuk do konce roku 2019 a zároveň spustit rezervaci campů Hockey Talent Academy na rok 2020. Najdete v nich hojně vyhledávané a osvědčené tipy, dále inovované campy s novou náplňí, ale i novinky jako například TOP PROSPECTS camp pro pozvané talentované hráče, kteří s naším projektem úzce spolupracují. 

World Talent Tournament 2020

WTT620V dubnu opět proběhne jeden z největších evropských turnajů World Talent Tournament v kategoriích U8 až U15 4.4.2020 - 17.4.2020

U8 (2012) - 4-5.4.2020

U9 (2011) - 6-7.4.2020

U10 (2010) - 8-9.4.2020

U11 (2009) - 10-11.4.2020

U12 (2008) - 12-13.4.2020

U13 (2007) - 14-15.4.2020

U15 (2005/06) - 16-17.4.2020 

NOVINKY V NAŠÍ NABÍDCE

posilka1Každý kdo sleduje trendy nebo se trenérsky vzdělává, slyší během poměrně krátkého času od těch nejpovolanějších mnoho zaručených tréninkových doporučení a to mnohdy značně protichůdných - jednou běhat, jindy zase jezdit na kole, nebo pro změnu vůbec neběhat a na kole nejezdit. A když už tedy běhat tak pouze krátké tratě nebo raději skákat? Prvně se naučit dýchat, pohráváme si s virtuální realitou, používáme nejrůznější a nejnovější balanční pomůcky do doby než vyjde studie, že to je tak trochu "na vodě"... Dělat v rámci OFF - ICE objem a všestrannost, nebo naopak krátké intenzívní a specifické pohybové vzorce pro hokej? A nebo se raději věnovat kompenzaci nadměrné jednostranné zátěže ze sezóny? Není vyjímkou, že jeden odborník vidí velkou souvstažnost mezi během a bruslením a jiný nikoli. Samostatnou otázkou pak zůstává jak velký je transfer těchto věcí do hry samotné? Někdy mám pocit, že trochu bloudíme v začarovaném kruhu...

pws1

Testujeme mimo led a rozdělujeme hráče podle toho kdo zaběhne patnáctistovku pod pět minut, kontrolujeme výkonnost testem VO2 max, Wingate testem nebo by bylo vhodnější testovat specifickými testy na ledě? Dost otázek, málo odpovědí, sleduji a respektuji cestu všech které v ni věří, netroufnul bych si však tvrdit, že je jediná správná... A tak cílem mého statusu nebylo nikoho "hejtovat", nýbrž se pozastavit, zamyslet, dělám to každý den a hledám odpověď na výše uvedené otázky... Posouváme náš program individuávního přístupu ještě dále, posuneme Váš atletický základ pro pohyb na ledě na vyšší úroveň i pomocí speciálních tréninkových prostředků, máte se na co těšit, více na odkazu http://prihlaska.hockeytalent.cz/…/off-ice-hockey-individua…

 

Těšíme se se všemi na ledě 

 

                                               Jaromír Pytlík

Page 1 of 128

Kontakty

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dačice
Česká republika

Mobil: +420 702 131 647 - informace

Mobil: +420 775 559 055 - sportovní trénink