INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA NA LEDĚ

Saturday, 12 October 2013

 Přihlásit se můžete ZDE

Jelikož jsme si vědomi úsilí rodičů i výše vynaložených prostředků na individuální výuku, budeme se snažit udělat vše potřebné pro celkový rozvoj daného hráče v bruslení, vedení kotouče, efektivním zakončení či dalších hokejových dovednostech. Individuální výuka HTA je výukou, kdy hráč je veden jedním trenérem specialistou na konkrétní dovednost. Velkou devizou individuální výuky Hockey Talent Academy je skutečnost, že během jedné výukové hodiny dochází k rotaci trenérů, čímž dosáhneme efektu, že v jedné hodině působí na hráče hned 4 různí specialisté pro bruslení, vedení kotouče, skórování (střelby) a pro herní cvičení, což je velkou výhodou. Zaměření výuky je dle potřeb konkrétního hráče. Abychom mohli zaručit výrazné zlepšení hráče , je nezbytně nutné pracovat postupně, systematicky s jasně stanovenou efektivní metodikou hlavním trenérem. Proto všem přihlášeným hráčům navrhujeme maximálně 2 hodiny výuky v jeden den. Jelikož získáte řadu informací o konkrétním hráči, doporučujeme spojit odstraňování špatných návyků i v "domácím režimu" pomocí doporučeného postupu. První hodina je vždy poznávací, kde zhodnotíme úroveň dovedností hráče a navrhneme Vám další postup přípravy v Hockey Talent Academy. Vzhledem k věku některých hráčů je vemi důležité,a by si uvědomil chybné návyky nejen hráč, ale i rodič. Je třeba si uvědomit, že daleko důležitější "než to umět sám" je to hráče naučit! Pevně věříme, že efekt individuální výuky Vás nadchne a posune Vaše možnosti výrazně vpřed.... 

Úplnou samozřejmostí je sledování rozvoje rychlostních schopností včetně kondičního efektu. Ve výuce nově používáme nejmodernější pomůcky jako jsou sporttestery předního světového výrobce Polar včetně analytického tréninkového programu, elektronickou časomíru švýcarké výroby pro rychlostní trénink včetně analytického tréninkového programu. 

Od května 2016 přicházíme s novou nabídkou pro individuální výuku. Hráči mají možnost využít v NEDĚLNÍ výukové TJ ve vypsaných termínech výuku na ledě s trenéry HTA kombinovanou s cílenou přípravou mimo led. Celková doba tréninku včetně OFF-ICE je 1 hodina a 30 minut (25 minut zapracování + 45 minut v konkrétních variantách vyznačen čas na ledě + 20 minut strečink). V ostatních vypsaných dnech (středa, pátek) probíhá 60 minutový trénink pouze na ledě!

Cena výuky: Je splatná na místě. Hráči ze stipendia HTA, klienti GMG, členové reprezentací U16, U17, U18, U20 sleva 30%, hráči seniorských nejvyšších soutěží nebo reprezentace sleva 50%. V případě, že se hráči přihlásí a trénují ve dvojici, platí každý z nich 60% ceny.

Místo výuky: Hockey Talent Center Telč, Tyršova ul.

Čas výuky: Časy jsou řazeny dle výuky na ledě. V nedělních termínech je 45 minutový trénink na ledě doplněný tréninkem mimo led. Hráč je tedy povinen být připraven k rozcvičce nejpozději 40 minut před začátkem tréninku na ledě! V ostatní termíny (středa, pátek) probíhá 60 minutový trénink pouze na ledě!  

Vše na jednom místě... 

woodwaytrainingHockey Talent Academy reaguje na světové trendy v přípravě hokejistů a dlouhodobě zařazuje světové novinky z tréninku do propracovaného programu, kterého využívají zejména mladí talentovaní hráči, ale stále častěji i řada profesionálů! Nejinak tomu bude i letos, kdy představíme úplně nový koncept OFF-ICE přípravy kombinované s ledem. Dlouho přemýšlíme nad skutečností, že každý z hráčů řeší části tréninku odděleně bez provázanosti a na několika místech což je značně časově náročné. Právě proto přicházíme s komplexním programem na jednom místě v Hockey Talent Center Telč. Tento program bude k dispozici hráčům od 1.května 2016. 

Projekt Hockey Talent Academy měl vždy novátorský přístup a mnohdy to vypadalo jako by svým programem plaval proti evropskému proudu, avšak na druhé straně je možné spatřit velkou podobnost s přístupem zámořským, který výrazně formuje jednotlivce. Projekt dává možnosti využít bohatého programu a velmi dobrých tréninkových podmínek jednotlivými hráči v nové hale Hockey Talent Center Telč s cílem využít svého potenciálu. Projekt přichází pravidelně se světovými novinkami, které vychází z výzkumu, ale jsou zároveň podloženy výsledky a ty zařazuje do svého výukového procesu.

Svěřte svůj talent do správných rukou...

office 1Každý kdo se trenérsky vzdělává, slyší během poměrně krátkého času od těch nejpovolanějších mnoho tréninkových doporučení a to mnohdy značně protichůdných: jednou běhat, jindy zase jezdit na kole, nebo pro změnu vůbec neběhat. A když už běhat tak pouze krátké tratě nebo testovat a rozdělovat hráče podle toho kdo zaběhne patnáctistovku pod pět minut, kontrolovat výkonnost testem VO2 max, Wingate testem nebo raději testovat specifickými testy na ledě se zaměřením na rychlost bruslení? Dělat v rámci OFF ICE objem a všestrannost, nebo naopak krátké intenzívní a specifické pohybové vzorce pro hokej? Samostatnou otázkou pak zůstává: jak velký je transfer těchto věcí do hry samotné? Neni vyjímkou, že jeden odborník vidí velkou souvstažnost mezi během a bruslením a jiný nikoli. A nebylo by dokonce lepší část kondičního tréninku přesunout na led? Neměl by být kondiční trenér přítomen tréninkovým jednotkám na ledě  s cílem je koordinovat, analyzovat jejich efekt a poté cíleně vhodně doplnit kondiční přípravu jednotlivých hráčů mimo led? Myslíme si, že tento různorodý přístup dokáže málokdo z Vás rozklíčovat a natož potom ovlivnit a proto jsme se rozhodli Vám to ulehčit a investovat poměrně rozsáhlé finance do modernizace funkčního "Fitness centra" přímo v Hockey Talent Center Telč a vyjít ze zkušeností těch nejlepších zámořských kondičních trenérů. Vše jsme sjednotili do programu s ledem tak, aby vám zabral co nejméně času. Věříme, že tuto změnu oceníte a bude dalším prvkem proč si pro svou přípravu vyberete právě Hockey Talent Academy!  

Středeční a páteční termín - individuální výuka:

Tréninková jednotka na ledě začíná dle času, který si zvolíte a rezervujete přes náš rezervační systém. Hráč je povinnen být cca 3 minuty před začátkem tréninku připraven v kompletní hokejové výstroji a výzbroji na střídačce u ledové plochy. Po příchodu trenéra absolvuje 60 minutovou TJ, která je zaměřena na rozvoj hokejových dovedností (bruslení, vedení kotouče, střelba, herní cvičení).

Nedělní termín - kombinovaná individuální výuka:

1) Dynamická rozcvička (před každou vypsanou hodinou IV čas XX:20-XX:45)

VERTIMAXTento komplexní přístup Vám nabídneme od května v rámci individuální výuky, kdy zařadíme před každou tréninkovou jednotku intenzívní 25 minutovou dynamickou rozcvičku pod dohledem trenéra (začíná vždy v XX:20-XX:45) a je spojená s cíleným rozvojem pohybových schopností dle potřeb konkrétního hráče za použití velmi efektivních tréninkových systémů na rozvoj koordinace, výbušnosti, posílení CORE, zlepšení odrazu, rovnováhy. Používají je ti nejlepší světoví sportovci a nyní je můžete využít i Vy! Je jasné, že vše má svůj čas a proto budeme obsah cíleně upravovat dle potřeb a věku hráče. Hráči tak přijdou ve sportovním oblečení do posilovny 40 minut před tréninkem na ledě a budou mít s sebou pitný režim. 

2) Výuka na ledě (každou vypsanou hodinu čas XX:00-XX:45)

Poté se hráč převlékne do výstroje (XX:45-XX:59) a absolvuje velmi intenzívní 45 minutovou část (XX:00-XX:45) na ledě zaměřenou na techniku bruslení, techniku vedení kotouče, efektivní zakončení či herní situace. Výuka na ledě začíná vždy v celou hodinu! Zaměříme se i na transfer a provázání kondičního tréninku s ledem a důrazem na střídavé zatížení typické pro lední hokej.  Pro nás pro trenéry je důležité, že hráči přijdou na led již zahřáti, rozcvičeni a odpadne úvodní část nízké intenzity. Od této změny si slibujeme daleko vyšší intenzitu tréninku, kterou budeme vyžadovat. Velká motivace v úvodu tréninku je rychlostní část, kde motivačně zařadíme i elektronické měření rychlosti bruslení s přesností na setinu sekundy. Jsme přesvědčeni o tom, že hráč musí mít zpětnou vazbu o efektivitě tréninku a je pro něj motivací do další činnosti. 

3 backhand

3) Protažení (po každé vypsané hodině IV čas XX:00-XX:20)

stretchingPo části na ledě se hráč během 15 minut převleče a absolvuje 20 minutové protažení (XX:00-XX:20) nejvíce namáhaných svalových partií. V takto složeném tréninku docílíme lepší obsah tréninkové jednotky, vyšší intenzitu a zejména kvalitní na sebe navazující obsah, který některým hráčům chybí. Hráči získají správné tréninkové návyky, které je budou provázet po celou aktivní kariéru Trvání tréninkové jednotky se v součtu moc nezvětší a všechny části dohromady trvají jednu hodinu a třicet minut. Novinkou je i posunutí některých termínů do odpoledních hodin (13:00 - 19:00). V tomto novém režimu bude probíhat jak JP TRAINING, tak HTA INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA. Věříme, že řada hráčů tuto změnu uvítá a jsme si jisti, že naše pečlivá práce s každým hráčem bude mír v krátké době velmi dobré výsledky.


Pracujete na dovednostech a nedaří se Vám jej praktikovat ve hře?

Chcete výrazně zlepšit svoji hru v utkání? 

Pomocí úvodních testů a videozáznamu určíme jaké jsou parametry Vašeho bruslení v přímé jízdě, v oblouku, s kotoučem, v jízdě vpřed, v jízdě vzad, v přechodech,  jaký máte skluz, či akcceleraci a navrhneme podrobný plán tréninku tak, že Vaše parametry v poměrně krátké době výrazně zlepšíme a dáme Vám jasný důkaz - přesný čas! Díky přesnému času můžeme kdykoli přesně zjistit,  zda je trénink efektivní a zdali se hráč v daných parametrech zlepšil. Abychom mohli u sportovců co nejlépe sestavovat tréninkové plány, je nutné provádět kontrolu trénovanosti každého sportovce. K tomu nám slouží elektronicky měřené standardizované testy, které jsou zaměřeny na speciální činnosti v daném sportovním odvětví. Testování hráčů ledního hokeje je prováděno přímo na ledě a je zaměřeno na nejdůležitější aspekty herního výkonu. Testování je provedeno v úvodní hodině na vyžádání (1990 Kč), případně při kontrolním testování. 

Moderní trendy hokejového bruslení jsou efektivně předávány v souvislostech s dalšími činnostmi - vedením kotouče, střelbou, situacemi jeden na jednoho, osobním soubojem, obrannými činnostmi, ale plně respektují jednotlivé zóny hrací plochy. Právě tato moderní výuka dokáže hráče nejvíce posunout v bruslení, neboť je specifická a zapadá do herních situací v samotném utkání. Právě u takto vedené výuky je zajištěn daleko větší transfer naučených dovedností než u klasické výuky. Naučíte se specifickému bruslení, které je shodné s bruslením v utkání právě proto má tato metoda takové výsledky a je používána u profesionálních hráčů. Tento prvek je uplatňován v každé výukové hodině!  

Dalším prvkem, který výrazně ovlivňuje hráčův pohyb v utkání jsou kondiční aspekty, které se snažíme cíleně ovlivnit během jednotlivých cvičení tak, aby simulovali zatížení hráče v utkání. Právě z tohoto důvodu dochází k monitorování srdečního tepu hráče po celou dobu hodinového tréninku s následnou pečlivou analýzou zatížení v programu Pro Trainer. Tento prvek je praktikován u starších hráčů v kontrolní hodině i na vyžádání (max. jednou měsíčně)
 
 

Nejdůležitější zpětná vazba pro hodnocení progresu hráče a efektivity mé výuky je herní projev v utkání.  Právě proto je dalším prvkem, který využíváme v procesu zlepšení konkrétního hráče je Videoanalýza herního výkonu v konkrétním utkání, která nám nastaví zrcadlo pro dovednostní projev a chování hráče v utkání. Analýza je přehledně rozdělena na několik částí týkajících se zejména: bruslení, vedení kotouče, zakončení, pohybu při ofenzívní činnosti, pohybu při defenzívní činnosti, herní kombinace, osobní souboje, vhazování a následná reakce, blokování střel, prohřešky proti pravidlům a celkové zhodnocení herního projevu hráče. Videoanalýza je zpracována na vyžádání z dodaného záznamu po 5 výukové hodině (1990Kč)

UKÁZKA KOMPLETNÍ VIDEOANALÝZY ZDE

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ DÁVAJÍ PŘEDNOST ORIGINÁLU! 

 

Read 33420 times

Kontakty

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dačice
Česká republika

Mobil: +420 702 131 647 - informace

Mobil: +420 775 559 055 - sportovní trénink