Pytlík si podle trenéra Johna Deana v Kanadě rychle zvyká!

Stejný juniorský tým, ve kterém v minulosti působily hvězdy kanadského hokeje Wayne Gretzky, Paul Coffey, Joe Thornton, John Vanbiesbrouck nebo Ron Francis si v CHL IMPORT draftu 2018 vybral talentovaného hokejového útočníka Jaromíra Pytlíka. Již po měsíci v nejvyšší kanadské juniorské soutěži vstřelil teprve sedmnáctiletý mladík svůj první hattrick v OHL a za posledních 18 utkání si připsal 17 kanadských bodů za 11 branek a 6 přihrávek. Podle trenéra Deana rychle přivykl kanadskému hokeji.

„Jsem rád za tu možnost, v několika posledních utkáních se cítím velmi dobře a jsem celkově jistější. Hraje se mi den ode dne lépe. Je to začátek, jsem tu něco přes měsíc, vím, že je přede mnou dlouhá cesta.“ řekl hráč  v rozhovoru na konci února 

V žákovských kategoriích hrál Pytlík v Jindřichově Hradci a poté působil v dorosteneckých kategoriích i mužích Žďáru nad Sázavou. Poslední dvě sezony nastupoval v nejvyšší domácí seniorské soutěži v dresu HC Vítkovice Ridera , v lednu zamířil z české extraligy do celku Sault Ste. Marie Greyhounds (SSM), hrající Ontario Hockey League.

„Jaromír zvolil tuto cestu a my nemáme v plánu mu v tom bránit, zkusí štěstí v Kanadě, my mu přejeme jen to nejlepší a ať se mu daří.“ uvedl tehdy Jakub Petr, hlavní trenér a generální manažer Vítkovic. 

17rd21pytlik25

Generální manažer klubu SSM Kyle Raftis řekl k příchodu Jaromíra Pytlíka “Jaromír je považován za hráče světové třídy, rozhodl přijít do Soo a dále pracovat na dosažení svého dílčího cíle, kterým je vysoké umístění v NHL draftu pro rok 2020. Máme veliké štěstí, že se nám podařilo získat hráče jeho kalibru pro rozhodující část sezóny.  Jsme nadšeni, že ho můžeme zařadit do tréninkového programu Greyhounds  Sault Ste. Marie. Těšíme se na to, že se budeme podílet na jeho rozvoji a to jak na ledě, tak i mimo něj. 

„Jsem rád, že jsem se dostal do tak dobré organizace, máme náročný tréninkový program, hodně se dbá na dovednosti, snaží se hráče rozvíjet, chodím zdokonalovat i angličtinu. Venkovní utkání jdou rychle za sebou k tomu dlouhé cestování, někdy je to hodně náročné. Bydlím ve výborné rodině, vyjdou mi se vším vstříc.“ řekl Pytlík po seznámení se s tréninkovým a herním programem

Tým Greyhounds se pohybuje na čele západní konference a v jeho týmu hraje řada nadějných mladíků např. Barrett Hayton (#5 draft NHL 2018, Arizona Coyotes), dále „největší hvězda týmu“ a nejproduktivnější hráč OHL Morgan Frost (#27 draftu NHL 2017, Philadelphia Flyers), či nejproduktivnější obránce OHL Mac Hollowell (draft NHL 2018, Toronto Maple Leafs).  Hned od prvního utkání trenér John Dean zařadil Pytlíka do první řady vedle zkušeného Morgana Frosta, který se vrátil jako nejproduktivnější hráč Kanady z WJC U20 a dorazového „over -age“ hráče američana Keegana Howdeschella. Od počátku hrál dobře a měl i hodně šancí, apeloval jsem na Jaromíra, aby byl trpělivý. Věděli jsme, že je otázkou času než přivykne a začne se prosazovat.“ uvedl generální manažer Kyle Raftis pro Salut Star.

Pytlik profilovka EP1000

"Jsem rád, že hraju se zkušenými hráči, hokejově i v kabině si rozumíme, kluci mi hodně pomáhají a celkově je tu dobrá parta. Užívám si to.“ řekl Pytlík 

V posledních utkáních je Jaromír Pytlík velmi produktivní a pravidelně boduje, což oceňuje i jeho spoluhráč z formace a v současné době neproduktivnější hráč OHL Morgan Frost (109 bodů). “Jaromír je opravdu skvělým přírůstkem pro náš tým, je jasné, že je velmi talentovaným hráčem s vynikajícími dovednostmi. S jeho příchodem se náš tým celkově výkonnostně posouvá. Hru s ním si užívám a je výborným hráčem do kabiny.” řekl Frost deníku The Sault Star a upozornil také na jeden charakterový rys, který na svém českém spoluhráči obdivuje nejvíc a to je jeho pracovní morálka.

Zatím největší úspěch zaznamenal Pytlík v polovině února ve venkovním utkání se Sudbury, kdy si připsal první hattrick v OHL a přidal jednu asistenci. Stal se první hvězdou utkání i celého kola OHL. Jeho výkonů si všiml i sledovaný zámořský web SPORTSNET, který věnoval českému hráči pozornost.  Server uvedl, že mladý nadějný hokejista z Čech si rychle zvyká na hru vedle vysoko draftovaných hráčů včetně života na pro něho novém kontinentu Severní Ameriky a začíná dělat velké pokroky.  Generální manažer Raftis k tomu uvedl „Když jsme Pytlíka minulé léto vybírali na CHL Import Draftu věděli jsme, že to nebude jednoduché, když podepsal víceletý kontrakt v české extralize. Je to vynikající bruslař, má dobré fyzické parametry 189cm/87kg a má skvělé dovednosti.“

Trenér Greyhounds John Dean k nadějnému českému hráči dodal “Získává sebejistotu a zvyká si na zdejší ligu, bude z něj vynikající hráč. Je vidět, že si rychle zvyká na celý tým, nový systém a na své spoluhráče. Je silný na puku, má tah na branku a rázné zakončení. Hraje jako opravdový profesionál. Dnešní večer v Sudbury patřil jemu.”  podotkl po utkání ve kterém JP zaznamenal čtyři body a stal se první hvězdou utkání i celého kola nejvyšší kanadské juniorské ligy - OHL 

Tým  Saulth Ste. Marie Greyhounds se probojoval do závěrečného PLAY-OFF OHL 2019, které nyní strartuje. V prvním kole narazí na tým OWEN SOUND. 

6D78E805 8C30 4187 912F E5DEC3456329

HTA info, Fota SSM: Natalie Shaver, Kanada 


 

Článek čerpá ze 

https://www.sportsnet.ca/hockey/juniors/chl-notebook-byfield-among-2020-nhl-draft-eligibles-turning-heads/?fbclid=IwAR0FGUWQ7eDXFYNmfizIdIp5aEV4_iCqG312PNR6vq1uAe-jQRuKpt99Rp4

https://www.saultstar.com/sports/local-sports/hounds-pytlik-finding-his-way?fbclid=IwAR0bonLhV-15JAhVRh_UBFMJqBLAND85XH3xortICjN2iNFFOord0oYQfc4

http://soogreyhounds.com/article/pytlik-joins-greyhounds

https://www.saultstar.com/sports/local-sports/hounds-announce-pytlik-addition

Číst 3141 krát

Kontakty

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dačice
Česká republika

Mobil: +420 702 131 647 - informace

Mobil: +420 775 559 055 - sportovní trénink