Důležité body na cestě k DRAFTU NHL!

images nhlKdyž se řekne DRAFT NHL, tak každému hráči naskočí v očích jiskry naděje a právě toto slovní spojení je pro většinu hráčů toužících po angažmá v nejsledovanější lize světa posvátným . Mladí hráči spoustu let o něco usilují a najednou přijde den, kdy se mají přesvědčit, jak zajímavým artiklem jsou pro nejlepší hokejovou ligu na světě - NHL. Být draftovaný do NHL má pro každého hráče velký význam, poněvadž se to povede jen velmi malému procentu hráčů z těch, kteří po tom touží. Právě proto nahlížejí hráči celého světa na moment, kdy se dostanou do výběru na DRAFTu některého z týmu NHL jako na klíčovou a zlomovou událost v jejich kariéře. Tento moment má pro další kariéru velkou váhu, ale obrazně řečeno je pouze odemčením pomyslných dveří, otevřít se dají pouze další usilovnou prací. Hrát NHL se povede pouze zlomku hráčů. Být draftovaný, zahrát si NHL a hrát NHL jsou zcela rozdílné věci, to je třeba mít neustále na paměti. Ale pojďme se podívat jaká cesta vedla k draftu do nejlepší hokejové ligy světa - NHL, říká se, že každá pohádka dobře končí, tahle jen začíná ... 

U6 - "PŘIVÉST, UKÁZAT, NADCHNOUT, ZAPÁLIT"

jp2008 detailOtec Jaromíra skončil přibližně před patnácti lety s aktivní hráčskou kariérou a přemýšlel, co bude dělat dál. Manželka si ho dobírala, že  nedokáže syna naučit bruslit. Postavil na zahradě hřiště a začal chodit bruslit se synem kterému bylo tehdy 5,5 roku. Po krátké době zavítal do svého mateřského klubu Vajgar Jindřichův Hradec na nábor. Malý Jaromír sice ještě nechodil do školky, ale pilně se učil a brzy začal nastupovat v utkáních minihokeje 2. třídy. Z prvních domácích tréninků na zahradě natočili video, aby si mohli prohlédnout, co by se ještě dalo vylepšit. A protože chtěl otec získat i další ohlasy, nahrál ho na YouTube. Vůbec netušil, jaký zájem tohle video vyvolá. Dočkal se komentářů až ze zámoří. Záhy se ho lidé ptali, jestli by mohli přijet a trénovat s ním. „Tehdy mě poprvé napadlo, že bych mohl trénovat nejen své děti, ale dát možnost i dalším dětem bez ohledu na to, za který klub hrají,“ uvedl autor projektu HTA Jaromír Pytlík st. pro časopis PRO HOCKEY 

U10 - UČIT DOVEDNOSTI, HODNĚ HRÁT, HOKEJ JE ZÁBAVA

Dále pro PRO HOCKEY otec Jaromíra uvedl, že kromě klasických tréninků přemýšlel, jak hráče zdokonalovat i mimo klub. Podle něj měl program v klubu určité limity, u kterých se nechtěl zastavit. Proto Jaromír pilně pracoval na dovednostech a své hře nejen v klubu KLH Vajgar Jindřichův Hradec, ale nevynechal žádnou výuku v projektu Hockey Talent Academy včetně spousty turnajů. Chtěl se posouvat dál.  V 9 letech hrál v postaršení 3 roky.  

 U12 - MYSLET TÝMOVĚ, TÝM - TEN VÁS POSUNE DÁL

I v 11 letech se Jaromír herně projevoval velmi podobně, vyspěl technicky i  fyzicky a na jeho hře taktéž v postaršení o 3 roky to bylo znát. Kromě toho, že ho trénování nesmírně bavilo, chtěl zažít s týmem pocit vítězství.  V té době si díky dobrému vedení a týmovému úspěchu v žákovské lize všichni budovali jméno v rámci celé republiky. Do Jindřichova Hradce začali přicházet hráči, kteří byli ve svých klubech dobří, ale chtěli se posunout ještě dál. V jednu dobu tam bylo až čtyřicet kluků v kategorii. Největší úspěch se však ukázal až o několik let později. Naprostá většina Jaromírových spoluhráčů z tehdejšího Jindřichova Hradce se prosadila. 10 z nich dokonce obléklo reprezentační dres. 

VAJGARMLADEZ

U14 -  KONKURENČNÍ PROSTŘEDÍ 

Ve svých 13 letech přestoupil i díky Martinu Nečasovi do SKLH Žďár nad Sázavou do nejvyšší soutěže - extraligy mladšího dorostu. Nebylo jednoduché zvládnout takový přechod. Ze 150 kanadských bodů na 5 to je pořádný sešup a nápor na psychiku mladého hráče.. Za rok již tomu bylo jinak, v 15 letech táhnul extraligový dorost a naskakoval i ve starším kategorii U18. Žďár vybojoval extraligu i díky Jaromírovi ve starší kategorii.

U16 - ZVLÁDNOUT PŘECHOD DO MUŽŮ

Důležitým bodem pro Jaromíra byla šance v seniorské lize kterou v SKLH Žďár nad Sázavou dostal poprvé ve věku 15 let a 4 měsíce. "Dodnes si pamatuji na tu situaci, domlouvali jsme se 4 trenéři, každý z nás měl jiný názor na to zda a kdy ho nasadit. Nakonec jsme se ke kroku odhodlali:" uvedl tehdy jeho otec.  Od té doby hrál Jaromír pravidelně 2. ligu mužů, prosazoval se v ní a posunul se do první řady k tehdy jednomu z nejproduktivnějších hráčů 2.ligy Štěpánkovi, herně si sedli. Jaromír sbíral v mužích více jak bod na zápas a díky svým příspěvkům již v 16 letech naskočil na střídavé starty za extraligové Vítkovice. Stal se nejmladším hráčem v tomto ročníku Tipsport extraligy a jedním z nejlmladších hráčů v historuii české nejvyšší soutěže. V následující sezóně z mnoha nabídek zvolil klub který mu dal šanci jako první - Vítkovice a podepsal smlouvu na tři roky. Jaromír sbíral zkušenosti v mužské profesionální soutěži, ale jeho herní vytížení bylo malé, proto se rozhodl využít nabídku a odejít do týmu který ho draftoval v Canadian Hockey League IMPORT DRAFTU.

U18 - CANADIAN HOCKEY LEAGUE - SVĚTOVÁ KONKURENCE 

Odejít do Kanady bylo velice těžkým, ale klíčovým rozhodnutím. Odejít z profesionálního hokeje, české extraligy, kde měl Jaromír sice podepsanou tříletou smlouvu, ale pozastavil si ji kvůli jedinému cíli, chtěl více hrát! Zvolil nejlepší juniorskou ligu světa Canadian Hockey League. Ze dne na den se postavil k hráčům z prvního kola draftu NHL a dnes hráčům NHL Morganu Frostovi (Philadelphia Flyers) a Barettu Haytonovi (Arizona Coyotes) v kanadském týmu Saulth Ste. Marie hrající OHL - Ontario Hockey League. V týmu zaujmul výraznou roli, hned následující sezónu jako centr první lajny dostal velký prostor na ledě, hrál přesilovky i oslabení a vedení týmu ocenilo jeho přínos, stal se asistentem kapitána. Byl vybrán mezi 40 nejlepších hráčů do utkání CHL TOP PROSPECT GAME, kde si v jedné z dovednostních soutěží vyjel 3 místio za rychlost bruslení spojenou s reakcí a vedením kotouče. I tato akce byla velice důležitou zkušeností v konkurenčním prostředí nejlepších hráčů na světě v ročníku. V 82 utkáních kanadské OHL si Jaromír připsal 69 kanadských bodů (33+36)

 U18, U20, SENIORSKÁ REPREZENTACE - SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST

Může jít o obrázek 2 lidéDalším velice důležitým prvkem byl program reprezentačních výběrů, první výrazný úspěch s reprezentací U17 Jaromír zaznamenal na World Hockey Challenge v Kanadě, kde získal bronzovou medaili. Byl kapitánem národního týmu na Hlinka - GRETZKY CUP. 

Reprezentoval Českou republiku dvakrát na MS U18, MS U20 a dokonce dostal šanci v seniorském A-týmu v rámci EURO HOCKEY TOUR. V reprezentaci odehrál 98 utkání a připsal si v nich 56 kanadských bodů (24+32)

Bohatý reprezentační program dal Jaromírovi možnost vynikájící konfrontace se světovou elitou. 

 Jsme velice rádi, že po Martinovi Nečasovi byl draftován do nejlepší hokejové ligy na světě - NHL i další tvář projektu Jaromír Pytlík! 

s Honzou MarkemPravidelně jsme Vás informovali prostřednictvím projektu i videí o cestě kluka z malinké vesnice Jaromíra Pytlíka za svým hokejovým snem, být vybrán do nejlepší hokejové ligy světa, zámořské NHL. Společně jsme sledovali cestu, která vedla k vysněnému cíli, usilovně jsme pracovali, doufali a věřili. Tento odvážný sen se po 14 letech usilovné práce stal skutkem, když si Jaromíra na začátku 4 kola vybral věhlasný klub a vítěz Stanley Cupu v letech 1995, 2000 a 2003 New Jersey Devils. Je zajímavé, že si jej vybral právě klub, v jehož historii zanechali výraznou stopu české hokejové ikony jako Patrik Eliáš, Marek Židlický, Petr Sýkora, Bobby Holík, Jaromír Jágr a další.JP VIT 2

Odloženým draftem NHL prošlo osm českých hokejistů, tedy o jednoho víc než loni. Jaromír byl druhým nejvýše draftovaným českým hráčem. Jaromír Pytlík se z mládeže jindřichohradeckého Vajgaru vyšvihl do extraligy dorostu a juniorů ve Žďáru nad Sázavou a poté do mužského hokeje přes 2. ligu ve Žďáře nad Sázavou, mužskou extraligu si zahrál ve Vítkovicích a poslední sezonu a půl strávil v kanadském Sault Ste. Marie. V 93 utkáních OHL nasbíral 77 bodů (37+40). Prošel prakticky všemi českými mládežnickými reprezentačními výběry, absolvoval dvě mistrovství světa U18, U20. Přes léto se pravidelně připravuje s profesionální skupinou v našem programu.

A jak DRAFT NHL letos probíhal?

Kvůli koronavirové situaci bohužel Jaromír s rodinou neodletěl do zámoří, jak bylo plánováno, ale DRAFT se poprvé v historii konal ON-LINE.

„Sledovali jsme přenos s rodinou v obýváku, přišel děda s babičkou, byl jsem celkem nervózní, jakmile mi začal pípat telefon, věděl jsem, že můj sen vyšel, chodili mi gratulace, zavolali mi z klubu a hned za 10 minut mě čekalo první interwiew pro New Jersey Devils. Nemáte moc čas o tom přemýšlet. Jsem rád, že to vyšlo, byl to pro mě vysněný cíl. Je to jen začátek, čeká mě spousta práce.“

Pytlik New Jersey 1024x576 2

Jaké gratulace si nejvíce ceníš a udělala ti radost?

„Tak samozřejmě radost mám ze všech, potěší vás to, rodina, spoluhráči, fanoušci, ale kdybych měl nějakou vyzdvihnout tak asi od Patrika Eliáše je v klubu NJD legendou, odehrál tam přes 1200 utkání, trénoval mě v reprezentaci, pak mi napsal i Pavel Zacha, který tam teď hraje, že se uvidíme na campu. Těším se. “

 pytlik jaromir6 0507  

Kontakty

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dačice
Česká republika

Mobil: +420 702 131 647 - informace

Mobil: +420 775 559 055 - sportovní trénink