Currently - HTA - Hockey Talent Academy

Monday, 30 January 2023,

JAROMÍR PYTLÍK O BUDOUCNOSTI AKADEMIE ICE DRAGONS, SOUTĚŽÍCH I NOVÉ POSILE

Jaromír Pytlík3Starší žáci ICE DRAGONS suverénně ovládli základní část své svazové soutěže, mladší procházejí ligou bez jediné porážky a na čele si drží velký náskok, panuje spokojenost s dosavadními výsledky?

Samozřejmě jsem s výsledky spokojený, ale já vždy koukám spíše na to, jak hrajeme. Snažíme se formovat naši hru a herní zásady, aby se hráči prezentovali pěkným kombinačním hokejem, chápali všechny ty věci na ledě a sami a dobře se rozhodovali. Výsledky jsou pro mě podružné, ale je jasné, že se bez nich těžko obhajuje vlastní práce, takže jsem rád, že se nám v soutěžích daří.

Co vypovídá o úrovni a nastavení svazových soutěží fakt, že za ICE DRAGONS nastupují téměř výhradně mladší hráči, než pro které je daná kategorie primárně určená?

Já jsem moc rád, že jsme dostali výjimku a můžeme hrát větší počet mladších hráčů v kategorii starších žáků. I přes to, že hrajeme spoustu mladších hráčů, tak ty výsledky jsou většinou dvouciferné. Prohráli jsme pouze jeden zápas ve Žďáře, kde stáhli hráče z vyšší kategorie, a byl to skvělý hokej, jinak si myslím, že ty zápasy jsou dost jednoznačné i přes nasazování mladých kluků. Když chcete vychovávat mladé hráče, tak jim musíte dávat těžké podmínky, na které samozřejmě musí být připraveni. Dělám to takhle už přibližně patnáct let a myslím, že je to správná cesta k tomu vychovat opravdu výborné hokejisty. Určitě to ale není pro každého, někteří si myslí, že stačí hrát výše a automaticky to hráče výrazně posune, tak to nefunguje, je nutné, aby na to byli připraveni.

Asi vypovídajícím příkladem je poslední utkání základní části ligy starších žáků na ledě Havlíčkova Brodu…

Havlíčkův Brod postavil prakticky kompletní A-tým, za což jsem opravdu rád. Vždycky chceme hrát s dobrými týmy, jednou v sezóně postavila proti nám A-tým také Třebíč, se kterou jsme vyhráli 7:5. V Havlíčkově Brodě šlo o souhru okolností, kdy jsme měli velkou marodku. Už v předchozím utkání s Jihlavou za nás nastoupili mladší hráči, někteří hráli v kategorii starších žáků vůbec poprvé, a i tak jsme dokázali zvítězit, čímž jsme se dostali do takové řekněme "euforie". Druhý den nás čekal Havlíčkův Brod, o kterém jsem po domluvě se Standou Mečiarem věděl, že postaví A-tým. Přijeli jsme na dvě lajny s drtivou většinou hráčů ročníku 2011, tedy o dva roky mladšími, a hráli jsme výborný hokej. Moc mě potěšilo, že jsme v takovéto konfrontaci uspěli svým kombinačním hokejem a je vidět, že to všechno není jenom o soutěži, ale o tom jak s hráči pracujete. Já to říkám pořád, spoustu lidí se tomu jen smálo s poznámkami typu "komu to prospěje, když vyhrajeme 41:0", beru, že to je špatně a svaz by to měl nějakým způsobem přehodnotit a tu soutěž by měly hrát týmy, které na to mají, hrají dobré výsledky a prokazují potřebnou výkonnost. Rozhodně by neměla být jediným kritériem kvantita, stačí dát dohromady určitý počet hráčů ve dvou ročnících vedle sebe.

Bavit se můžeme také o jednoznačně nejproduktivnějším hráči soutěže starších žaků, kterým je o dva roky mladší Dominik Železný.

Železný_wtt.jpgUž jsem o tom mluvil v jednom rozhovoru, Dominik je výborný hokejista, který k nám přišel ze Znojma. Tam samozřejmě již hrál skvěle, byl také součástí různých výběrů, ale ať se to někomu líbí, nebo ne, tak já vím, v jakém bodě přišel. Dá se říct, že hrál vesměs sám, po rozích, za brankou, měl celkem dost špatných herních návyků, které jsme se snažili rozbít a pracovat na nich. Vyndali jsme ho z křídla, posunuli na centra a hraje výborně ofenzivně, ale zapracovali jsme i na defenzivě, bekčekingu, hraje hodně "pod pukem", hraje pro tým, na puku a výrazně tvoří hru. Je schopný dirigovat celou lajnu a to i když má na křídlech hráče ročníku 2009, myslím, že mu ta pozice velice sedí. Spousta lidí je naštvaná, když řeknu, že se u nás strašně změnil, ale kdo toho Dominika zná a vidí, jak hraje teď v porovnání s minulostí, tak ten rozdíl je skutečně obrovský a to vůbec neznamená, že ty předešlé kluby či trenéři s ním udělali špatnou práci, naopak, měl spoustu věcí výborných, ale troufnu si říci, že nikdo se jeho hrou nezaobíral tak komplexně. Na vánočním turnaji za mnou přišlo několik lidí, trenérů s tím, že ho takto hrát nikdy neviděli a já věřím, že ti, kteří tomu rozumí, tu změnu na Dominikovi vidí. Pro mě je důležité, že je spokojený on, radost na něj koukat a to samé rodiče, vidím, jak si jeho hru užívají, to je pro mne nejvíce.  

Jak velký podíl má na výsledcích týmů tréninkový program akademie, který hráči absolvují?

Náš program se samozřejmě formoval několik let. Dnes tu akademii mámě špičkově obsazenou lidmi, kteří se o ni perfektně starají. Když to vezmu trenérsky, Míra Třetina je velice zkušený, má skvělé oko a vidí na hráčích ty potřebné věci, dobře s nimi komunikuje a říká jim důležité věci pro samotnou hru. Honza Radosta se strašně vypracoval a když ho dneska někdo vidí na ledě při výuce, tak se všichni ptají, odkud ten trenér je? Když lidé ví, že u nás pomáhají profesionální hráči, tak si často myslí, že je to právě on :-). Obrovsky se posunul v bruslení, vedení kotouče, všechny ty dovednosti pozvednul na úplně novou úroveň a dneska je základním pilířem našich výuk. I na něm je vidět ta efektivnost programu Hockey Talent Academy. Dalším v týmu je Adam Kalaj, který má výborný vztah k dětem, je klidný, rozvážný a dovednostně velice šikovný. Prošel mou školou od druhé třídy, hrál čtyři roky ve Finsku a přinesl do akademie takový mladý a svěží vítr. To samé musím říct o koordinátorovi projektu a vedoucímu týmů Tomáši Koberovi, který rovněž přinesl takový ten mladistvý pohled a elán. Ti kluci nejsou ničím poznamenaní a řeší pouze to, aby vše kolem akademie fungovalo. Nechtějí nikomu nic vracet, snaží se dělat nejlepší možnou práci a já si myslím, že to byl velice dobrý krok. Co se týká samotného programu, tak ten je přímo úměrný tomu, jací lidé na něm pracují. Snažím se o tom neustále přemýšlet, pořád ten program drobně upravuji, ale všechny ty věci, které tady děláme, do sebe přesně zapadali, ať už to jsou ICE DRAGONS, výuky HTA či individuální tréninky.

ID CHAMPION

Vzhledem k zapojení akademie do soutěží jako je DTS 2009, CCM LIGA 2011 či jednotlivých turnajů, mají někteří hráči ve spojení se svazovými soutěžemi velké herní vytížení. Jakým způsobem přistupujete ke sledování jejich odezvy na náročný program?

Ti nejlepší hráči odehrají i přes sto utkání. To znamená, že tu práci, co udělá hráč v běžném klubu za tři roky, u nás stihne za sezónu. Snažíme se s nimi samozřejmě pracovat i na tom, aby nebyli přetížení a využíváme monitoring odezvy na zátěž díky systému mySASY. Ten nám každý den poskytuje přesné výsledky, nebojíme se do tréninkového programu zasáhnout, máme pravidelné konzultace s rodiči i hráči, mezi trenéry to každé ráno řešíme a individuálně jsme schopni přizpůsobit program tak, aby každému seděl na míru. Chceme, aby hráči byli zdraví a nepřetížení, ale zároveň neustále zapojeni do efektivního tréninku a měli velký progres.

logoidO místo v akademii ICE DRAGONS je v poslední době větší a větší zájem, jak bude do budoucna probíhat skládání jednotlivých týmů?

Samozřejmě s výsledky, které máme, přichází i spoustu hráčů, kteří by chtěli působit v naší akademii. Dá se říct, že se na nás někdo obrátí téměř každý den. Nechceme hráče v tuto chvíli pouze nabírat, musíme přemýšlet o složení týmů pro příští sezónu, což závisí ale také na tom, jaká budou ta pravidla, a my bychom samozřejmě chtěli hrát nejvyšší soutěž. Uvidíme, jestli nabereme nové talentované hráče, a vzhledem k tomu, že akademie má omezený počet míst, bychom tak zřejmě na konci sezóny museli některé hráče vypustit, protože nemůžeme neustále navyšovat kapacitu akademie. Chceme dělat dobrou práci, mít zde talentované hráče s potenciálem, a bohužel se tedy budeme muset nejspíše s každým příchodem s někým rozloučit. Samozřejmě neustále zdokonalujeme prostředí akademie tak, abychom dokázali vychovávat výborné hráče, kteří budou mít šanci v ledním hokeji uspět. Snažíme se nabírat hráče ročníků 2013/14, jelikož je třeba, aby hráč v akademii působil tak čtyři roky, abychom byli schopni vytvořit správný dovednostní základ a herní návyky, na které by mohl navázat v nějakém dobrém klubovém programu. Mezi kluby hledáme partnery, kde bychom byli schopni zajistit návaznost pro naše hráče. Kvůli každoročním změnám ve vedení klubů se nemůžeme zcela spolehnout na to, že to bude fungovat, ale ten zájem o spolupráci s námi je velký, takže veřím, že s někým shodu nalezneme a budeme dělat skvělou práci, kterou ocení některý z klubů hrajících nejvyšší soutěže a dokáže navázat na naši práci.

T8HLKdyž už je řeč o budoucnosti, akademie oznámila příchod zahraniční posily ročníku 2009. Můžeme prozradit o koho se jedná?

Já se snažím ten hokej sledovat a když mě něco osloví, tak se pro to dokážu nadchnout. Na turnaji Christmas Hockey Series jsem zahlédl jednoho kluka, který se mi strašně líbil a upoutal mě takovou zajímavou hrou. Když jsem se díval, tak to pro mě byl ten hráč, který tvořil, uměl se dostat do šancí a měl dobré herní rozhodování. Rozhodl jsem se, že ho oslovím a to i z toho důvodu, že na něm vidím spoustu věcí, které bychom uměli zlepšit. Dokáže hrát výborně, i když mu stále hodně věcí chybí a vím z vlastní zkušenosti, že když ty dovednosti, které umíme naučit, u něj zlepšíme, tak to bude úplně jiný hráč. Jsem i rád, že je tu kluk, který neprošel žádnými specializovanými  campy, neměl zatím ten špičkový servis, začal s hokejem později a stále se věnuje více sportům. Má obrovský talent a myslím, že když mu pomůžeme, tak se z něj může stát vynikající hráč, a proto jsem mu nabídl pomocnou ruku a místo v akademii, kde bude hrát minimálně do konce sezóny. Věřím, že zde udělá velký progres a bude z něj hráč, o kterém ještě hodně uslyšíme. Zatím neodhalím jeho jméno, jakmile u nás začne hrát, všichni to uvidí, je nepřehlédnutelný!

Nová akvizice ICE DRAGONS zazářila na vánočním turnaji CHRISTMAS HOCKEY SERIES, bude se akademie pravidelně účastnit i dalších turnajů?

Určitě to máme v plánu. Co se týká turnajů, tak se budeme snažit hráčům akademie zajistit konfrontaci s těmi týmy, které se turnajů účastní. Chtěli bychom týmy skládat primárně z hráčů akademie a případně je nějak vhodně doplnit, protože dneska vím, že s hráči je třeba pracovat na denní bázi, mít je v klubu a dát jim řád a špičkový program. Takovým způsobem dokážeme objevit ty skutečně výjimečné hráče a zdokonalovat je. Nejsem už pro to poskládat tým z hráčů, se kterými se třeba zase rok neuvidíme až do dalšího turnaje, to necháme na jiných. Ten úspěch pak nemá takovou váhu, než když vychováte hráče, to mě láká...

logo TOP 8 finKromě turnajů se v Telči bude konat také výběrová liga TOP 8 HOCKEY LEAGUE.

My chceme přes léto, kdy hráči mají volno a nepracují v klubech, kdy se u nás konají hlavní dovednostní campy, vytvořit ročníkovou ligu, kterou by hráli ti nejlepší hráči. V týdnu by si zahráli právě tuto soutěž a o víkendu budou trénovat v programu Hockey Talent Academy. Chceme té lize dát největší možnou pozornost, máme připravenou spoustu novinek, které známe ze světového hokeje. Věříme, že dokážeme těm nejlepším hráčům nabídnout velmi kvalitní tréninky, zápasovou konfrontaci, špičkové zázemí přímo v Telči a dokážeme zlepšit jejich hru.

V průběhu sezóny se začalo spekulovat o spolupráci s klubem SK Telč, v jaké fázi je vzájemná dohoda nyní a jak se situace vyvíjí?

My jsme několikrát avizovali zájem o spolupráci, protože se jedná o místní klub. Dnes jsou ta soutěžní pravidla dána tak, že když máte čtyři kategorie, tak můžete hrát soutěž A i B. V Telči působí čtyři týmy a všechny hrají pouze "Béčkovou soutěž". Myslím, že se v té naší soutěži trápíme, hrajeme dvouciferné výsledky a možná spolupráce by pomohla i místnímu klubu, ale samozřejmě ta naše nabídka platí pouze, pokud bude ze strany SK Telč jednoznačně řečeno, že o ni stojí. Dokážeme pracovat na vysoké úrovni i prostřednictvím mimosvazových soutěží, turnajů, uvidíme, jestli nevytvoříme program přátelských utkání se silnými týmy, není pro nás pouze soutěž tak klíčová, jak by se mohlo zdát. Nemyslím si, že je nutné hrát soutěž A, protože, jak ukázal zápas v Havlíčkově Brodě, jsme schopni i s výrazně mladším týmem přehrát starší celek z té "Áčkové ligy". Samotná soutěž kvalitu nezaručí, musíte mít hráče, se kterými se dobře pracuje a vyhledávat pro ně kvalitní konfrontaci. Pro nás tedy ta soutěž A není prioritou, trochu jsme z toho ustoupili, ale pokud bude ze strany SK Telč zájem, tak jsme připraveni jednat. Byla by to výhoda pro všechny, to je jasné.

Mělo by dojít k velké reformě mládežnických soutěží ČSLH?

Za mě je to nutné, protože když se někdo podívá na naše skóre v lize starších žáků (po základní části 490:49), tak si myslím, že se musí každý zamyslet. V jiných státech se stalo, že po prvních zápasech udělali reorganizaci a hned ten tým posunuli do lepší soutěže. Mám pocit, že u nás to nikdo moc neřeší a nikoho to nezajímá. Jednoduše řečeno, když má někdo dobrý tým, mělo by mu být umožněno hrát v té lepší soutěži, protože jí má co přinést. Ta nejvyšší soutěž by neměla být o tom, že musíte mít obsazené všechny kategorie, určitý počet hráčů ve dvou ročnících vedle sebe. Pokud máte dobrý tým, výkonnost a splňujete nějaký minimální počet, tak byste měli mít možnost takovou soutěž hrát. Budeme na svaz směřovat žádost o povolení startu ve vyšší soutěži a věřím, že je to opodstatněné. Všichni chtějí, aby se český hokej posouval a doufám, že dojde k nějaké shodě a lidé na svazu budou řešení této situace otevření.

 autor rozhovoru: Tomáš Kobera

wttwin slide

Friday, 30 December 2022,

OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ K WORLD TALENT TOURNAMENT 2023

logo WTT1500Váš obrovský zájem nás přivedl k myšlence vytvořit mládežnický turnaj, který by se mohl stát jedním z nejatraktivnějších na světě. V některých kategoriích máme přihlášeno již 26 týmů a chtěli bychom alespoň částečně využít tento potenciál, proto jsme se rozhodli některé kategorie rozšířit na 16 týmů. Je spousta turnajů, kde hraje 4-6 týmů, všichni si hodně zahrají a minimálně polovina týmů si odveze poháry a medaile. Nemáme ambici konkurovat podobným turnajům, chceme vytvořit něco mimořádného a já pevně věřím, že nám s tím pomůžete. Chceme, abyste byli součástí turnaje světových parametrů, na který se jezdí nejen si zahrát, ale zejména hrát kvalitní a vyrovnaná utkání s touhou vyhrát. Právě v takovém prostředí se v historii zrodily ty největší hokejové hvězdy. V již proběhlém turnaji Christmas Hockey Series 2022 jsme měli možnost vidět ten obrovský rozdíl mezi standartní soutěží a tímto turnajem. Pro WTT 2023 jsme si dali práci s tvořením herního systému, který by dal velmi dobré podmínky všem, ale nejkvalitnější těm nejlepším. Jsme si jisti, že nové prvky ročníkového turnaje World Talent Tournament 2023 nenechají nikoho chladným.

Direktoriát turnaje WORLD TALENT TOURNAMENT 2023 představuje oficiální turnajové prohlášení, které je účinné dnešním dnem.

mapa-telc.jpg

HRACÍ SYSTÉM

Hrací systémy se liší podle kategorií, které budou na turnaji startovat. Pro letošní ročník jsme se kvůli enormnímu zájmu o turnaj rozhodli pro změnu systému tak, abychom dali příležitost většímu počtu týmů, čímž z WTT 2023 uděláme jeden z největších evropských turnajů sezóny. Naším cílem je kromě největší možné kvality také zajistit atraktivní herní formát, a tak nebudeme ustupovat od systému PLAY-OFF, do kterého budou tradičně zapojeni všichni účastníci turnaje. Systém je koncipován tak, aby si každý tým zahrál proti co největšímu možnému počtu různých soupeřů. Všechny tyto body, tedy atraktivní formát se systémem PLAY-OFF či spoustu různých soupeřů pro každý tým budeme dodržovat ve všech kategoriích, a to i v kategoriích U10-U13, kde by mělo nově startovat 16 týmů v kategorii!

TERMÍNY TURNAJŮ

Vzhledem k možnosti rozšíření startovní listiny turnaje World Talent Tournament 2023 z důvodu obrovského zájmu týmů (v některých kategoriích se přihlásilo až 26 týmů) jsme nuceni upravit termíny konání jednotlivých kategorií následovně:

U8 (2015) / 11. – 12.4.2023

U9 (2014) / 13. – 14.4.2023

U10 (2013) / 15. – 17.4.2023

U11 (2012) / 18. – 20.4.2023

U12 (2011) / 21. – 23.4.2023

U13 (2010) / 24. – 26.4.2023

U14 (2009) / 27. – 28.4.2023

U16 (2007/08) / 29. – 30.4.2023

V kategoriích U10, U11, U12 a U13 jsme se rozhodli o rozšíření turnaje ze dvou na tři hrací dny, jelikož nechceme jednotlivým týmům v průměru snižovat hrací čas. Tomuto rozhodnutí nahrává fakt, že týmy přijíždějí s denním předstihem. 

WTTSTASA

HRACÍ ČAS

Co se týče hracího času, i k tomu jsme se rozhodli z důvodu zkvalitnění turnajové účasti přistoupit trochu jinak. Pracovat budeme se standartními hracími časy 2x15, v utkáních PLAY-OFF, kde se poloviny sčítají, 2x12 a v utkáních PLAY-OUT 2x10 minut čistého času. Vánoční turnaj CHS 2022 nám jasně ukázal, že hrací čas 2x10 zajistil velice atraktivní zápasy, ve kterých téměř nedocházelo k překvapivým výsledkům, natož potom k utkáním bez branek. K turnaji přistoupíme tak, že garantujeme podobný minimální hrací čas jako v minulosti, ale pro týmy, které si na turnaji povedou nejlépe, bude otevřena cesta k více utkáním PLAY-OFF, tedy i k většímu hracímu času.

ZAŘAZENÍ TÝMŮ DO TURNAJE

Jelikož chceme, aby kvalita měla na našich turnajích stoupající tendenci, vytvořili jsme žebříček týmů podle toho, jak se na WTT umístily v minulých letech a týmy, které v tomto žebříčku figurují na vrcholu, dostanou přednost před ostatními a možnost zarezervovat si své místo na turnaji mezi prvními. S důrazem na kvalitu souvisí také zavedení systému KVALIFIKACE, který zajistí, že na turnaj postoupí pouze týmy, které si to svými výkony zaslouží.

DOVEDNOSTNÍ SOUTĚŽE / SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Jedinečnými dělají turnaje pořádané společností Hockey Talent Academy také tradiční dovednostní soutěže SKILLS COMPETITION. V nich za každý tým soutěží vybraní hráči v přesnosti střelby, vedení kotouče, soutěži nájezdů pro hráče i gólmany a na závěr se rozhodne o nejrychlejším bruslaři celého turnaje. Na regulérnost soutěží dohlíží kamerový systém, který je v případě sporných situací či těsných dojezdů využit.

COACH CHALLENGE

Ve všech utkáních turnaje WTT 2023 (vyjma minihokeje) lze využít tzv. COACH CHALLENGE nebo-li trenérskou výzvu. Chceme ukázat něco, co v mládežnickém hokeji jinde nenajdete, a tak naplno využijeme kamerový systém v HTC Telč a trenéři jednotlivých týmů tak budou mít exkluzivní možnost trenérské výzvy. Jak to celé bude fungovat? Trenérskou výzvu lze využít na předem určené situace a to: přezkoumání, zda kotouč přešel celým svým objemem brankovou čáru; zda nedošlo k zásahu vysokou holí bezprostředně před vstřelením branky; zda brankové situaci nepředcházel ofsajd; zda nebyl v momentu vstřelení branky útočící hráč postaven v brankovišti soupeře. Jelikož jsme COACH CHALLENGE navrhli podle precedentů profesionálních soutěží, v případě, že tým, který si výzvu vyžádal, neuspěje, obdrží menší trest za zdržování hry. Sporná situace bude v případě použití trenérské výzvy zkoumána hlavními rozhodčími utkání v časoměřičském boxu, případně ve videocentru.

TV PŘENOSY

Ze všech utkání turnaje běží bezplatný LIVESTREAM, který naleznete na tomto odkaze: https://youtu.be/U4v8DrIyoXA Exkluzivním momentem pak jistě bude oficiální losování základních skupin, které bude probíhat živě v předem stanoveném termínu.

TROFEJE

Laťku jsme se rozhodli zvednout také v cenách, o které se na turnajích pořádaných projektem HTA soutěží. Proto byla navázána dlouhodobá spolupráce s předním výrobcem českého skla, ze které vzešly jedinečné trofeje, o které můžete zabojovat pouze v Hockey Talent Center Telč. Unikátní trofeje čekají také na vítěze dovednostních soutěží či na vybrané nejlepší hráče na jednotlivých postech. Originální jsou i colorované medaile ve tvaru hvězdy s digitálně tištěnou tematickou turnajovou stuhou.

DOPROVODNÉ AKCE

Dlouhodobě spolupracujeme také s vedením města Telče, které je svou krásou proslulé po celé Evropě. Pro všechny účastníky turnaje World Talent Tournament 2023 jsme jako součást startovného na turnaji zajistili možnost navštívit unikátní telčské podzemí a také vstup na věž, která se nachází přímo na náměstí, pro které je Telč zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. V případě zájmu týmu využít těchto exkluzivních nabídek bude pro něj jedním z pořadatelů turnaje vybrán vhodný termín, který zapadne do harmonogramu daného týmu.

telcunesco1

ilustrativní foto https://www.unesco-czech.cz/

STRAVA

Jelikož chceme hráčům během turnaje poskytnout perfektní podmínky, zařizujeme pro všechny možnost stravování přímo v hale HTC Telč formou obědových menu, na kterých se podílí firma s mnohaletými zkušenostmi se zdravým a sportovním stravováním.

VEDENÍ TÝMŮ

V rámci zlepšení komunikace a odbornosti vedení týmů jsme se rozhodli zavést pravidlo, že každý přihlášený tým musí být veden minimálně jedním trenérem s jakoukoliv platnou trenérskou licencí daného hokejového svazu.

DISCIPLINÁRNÍ KOMISE

Pro turnaj WTT 2023 je vytvořena pětičlenná disciplinární komise, která bez výjimek zkoumá u videa každý vyšší trest, který bude na turnaji udělen. V minulosti zasáhla komise do turnajových dění již několikrát a dokonce dvakrát udělila jednozápasovou stopku. Jsme přesvědčeni, že tímto krokem vymýtíme z turnaje ostré a nebezpečné zákroky, při kterých hrozí zranění.

OVERTIME 3/3

Snažíme se do mládežnického hokeje zavádět prvky, které jsou atraktivní. V případě, že bude stav na konci jednoho z utkání PLAY-OFF nerozhodný, se bude moci před samostatnými nájezdy rozhodnout v atraktivním prodloužení 3 na 3, které znáte z profesionálních seniorských soutěží.

BODOVÁNÍ

V základních skupinách jsou jednotlivé poloviny počítány zvlášť a brány jako samostatné utkání. Za jeden zápas je tedy možné získat do tabulky až 6 bodů. V utkáních PLAY-OFF jsou obě poloviny sčítány dohromady v konečný výsledek. V případě nerozhodného stavu na konci jedné z polovin v základních skupinách musí o vítězi rozhodnout tři série samostatných nájezdů, nerozhodný stav na konci utkání PLAY-OFF musí rozhodnout prodloužení 3 na 3, až poté případné nájezdy.

Pevně věříme, že výše zdůvodněné změny, ze kterých činíme tato rozhodnutí o turnaji World Talent Tournament 2023 jsou pochopitelné a nebudou pro Vás překážkou. Jsme si jisti, že tyto změny ještě zvýší atraktivitu námi pořádaných turnajů. Doufáme, že budete jejich součástí a společně vytvoříme jeden z největších mládežnických turnajů v  Evropě! Pokud bude potřeba s něčím pomoci, neváhejte se na nás obrátit. 

Těšíme se na viděnou, za direktoriát WTT 2023

podpis

Monday, 28 November 2022,

CHRISTMAS HOCKEY SERIES 2022

309791990 1201344080596761 6718284140518697411 nCHRISTMAS HOCKEY SERIES 2022

V týdnu proběhlo oficiální rozdělení do základních skupin turnaje Christmas Hockey Series 2022, který se uskuteční 19.-22.12. v moderní hokejové hale Hockey Talent Center Telč. Při premiéře turnaje CHS 22 do něj zasáhne celkově 22 týmů z toho 8 zahraničních, 12 mladších U12 (ročník narození 2011 a mladší) a 10 týmů starších žáků kategorie U14 (ročník narození 2009 a mladší). Dívky mohou startovat ve starší kategorii o rok starší t.j. v U14 ročníku 2008 a v mladších žácích U12 o dva ročníky starší t.j. dokonce i ročník narození 2009. Jedná se o turnaj se skvělou atmosférou a organizací, špičkovým zázemím a atraktivním herním formátem se systémem play-off bude doplněn o zbrusu nové trofeje, které vzešly z nově navázané spolupráce s předním výrobcem českého skla. Novinkou bude broušený putovní pohár. Originální budou i medaile a stuhy,  které jsou colorované stejně jako poháry do barev turnaje. Generálním partnerem turnaje je náš tréninkový mládežnický projekt Hockey Talent Academy. Jsme přesvědčeni, že nás všechny čeká ještě před vánočními svátky jedinečný zážitek! Těšíme se na Vás! Bližší informace o turnajích naleznete na https://www.hockeytalent.cz/cs/turnaje-hta.html
 

T8HL 2

T8HL

 
Tuesday, 1 November 2022,

Proběhl meeting k turnajům CHS 22 A WTT 23!

Jsme velice rádi za obrovský zájem o celou sérii turnajů, které jako společnost pořádáme. Tento fakt je pro nás velmi zavazující. Chceme spolupracovat s hráči, týmy, výběry, kluby, spolky, které hledají vysokou hokejovou úroveň, kvalitní konfrontaci, špičkové zázemí, prostě kvalitu po všech stránkách. Za 15 let jsme získali spoustu zkušeností a jsme připraveni být průkopníky, ukázat směr, novou cestu a těšíme se obrovskému zájmu o naše projekty a jsme rádi, že se na nich chcete podílet. Je nám jasné, že nemůžeme uspokojit všechny, na některé se nedostane, přesto jsme se rozhodli dát šanci všem!

wtt logo 2022Dnes o tom bylo rozhodnuto na meetingu nejen pro nejbližší prosincový turnaj CHRISTMAS HOCKEY SERIES 2022, na který byly potvrzeny jednotlivé týmy, ale zejména pro turnaj WORLD TALENT TOURNAMENT 2023, kde se jednalo o pravidlech při zařazování týmů do turnaje. Meetingu se účastnili všichni členové užšího vedení turnajů, které jsou pořádány v  Hockey Talent Center Telč. Dnes bylo rozhodnuto, že všechny týmy, které projevili zájem, dostanou určitou šanci se turnaje WTT 2023 zúčastnit. Všechny kroky vedou a do budoucna povedou k co největší kvalitě tohoto turnaje. Proto týmy, které v minulém roce prokázali velmi dobrou výkonnost, byly automaticky zařazeny do turnaje, stejně tak jako týmy prověřených partnerů, se kterými jako projekt planticadlouhodoběji spolupracujeme a počítáme. Týmy, které zatím do turnaje zařazeny nebyly, dostanou šanci v KVALIFIKACI, kde si mohou vybojovat své místo. Nechceme opomenout žádný tým, který je kvalitní. Velmi zajímavá kvalifikace proběhne před turnajem v prvních dvou týdnech měsíce dubna. Vyhradili jsme proto v jednotlivých kategoriích hned dvě postupová místa a jsme si jisti, že z této kvalifikace postoupí opravdu kvalitní týmy. Navíc to bude velice zajímavé a napínavé, turnaj tak získá i na atraktivitě.

Druhým bodem byla informace o navázání úzké spolupráce s předním výrobcem českého skla, které bude součástí všech turnajů pořádaných projektem Hockey Talent Academy. Námi pořádané turnaje si zaslouží i originální a hodnotné ceny, a proto je tato spolupráce logickým krokem, který dává turnajům ještě větší prestiž. Samostatnou kapitolou je pak "putovní" broušená trofej s exluzivním podstavcem, do které jsme zainvestovali nemalé prostředky. Fotka vítězů s touto exkluzívní trofejí bude třešničkou na dortu a pro vítězné hráče zážitkem. 

logo TOP 8 finPosledním bodem, který se projednával, byla dlouhodobá soutěž TOP 8 HOCKEY LEAGUE (T8HL), která bude určena nejlepším 8 týmům v ročníku. Nejsme tak malým projektem, abychom museli přihlížet dvouciferným výsledkům, jak jsou v oficiálních a dostupných soutěžích běžné, modlit se, abychom padli s průměrným týmem do lepší skupiny, prosit o přátelská utkání, hledat kvalitu! Kontaktuje nás dlouhodobě celá řada výběrů, kteří se nebojí konfrontace, naopak ji vyhledávají. Díky těmto faktům jsme se rozhodli zorganizovat mládežnickou ligu, která tu ještě nikdy nebyla a nemá obdoby. Věříme, že to pomůže spoustě šikovných kluků a výborných týmů!

Z Vašeho zájmu, je vidět, že to netrápí pouze nás, ale spoustu dalších majitelů klubů, akademií, škol, trenérů, týmů, hráčů, rodičů. Kvalitní dlouhodobá soutěž se zahraniční účastí a pouze 8 výběrovými týmy v ročníku (na základě kvalifikace či rankingu) se bude hrát v krásném prostředí Hockey Talent Center Telč, systémem denních turnajů s následným play-off a dalšími atraktivními prvky, které se v mládežnickém hokeji moc nenosí… Věřte, že T8HL, liga 8 vybraných špičkových týmů v ročníku, do mládežnického hokeje vnese světlo! 
 
Obrovská odezva na novou výběrovou soutěž během krátkého času nás nadchla, ale zároveň nás to zavazuje. Výjimečná liga si zaslouží výjimečnou přípravu. Chceme, aby ji hráli ti nejlepší, proto jsme se rozhodli pro dlouhodobou soutěž v pauze mezi sezónami, měsících květen až červenec. Výběrovou ligu T8HL bude hrát pouze 8 týmů v dané kategorii. Bude se hrát v kategoriích U14 (2009), U13 (2010), U12 (2011), U11 (2012). Soutěž bude mít velice atraktivní formát s vyřazovacím PLAY-OFF a bude se hrát v Hockey Talent Center Telč. Týmy hrající tuto soutěž dostanou k dispozici i prostor pro své tréninky přímo v HTC Telč.
 
Bližší informace přineseme po dalším zasedání, které je na programu 1.12.2022.

PODPISJP 

Saturday, 23 July 2022,

Telč pořadatelem hned tří mládežnických turnajů v sezóně 2022/2023!

 

Projekt Hockey Talent Academy figuruje již dlouhodobě jako generální partner turnaje World Talent Tournament, který nebude chybět na programu ani v roce 2023. Klasický dubnový šampionát se uskuteční opět v Hockey Talent Center Telč, doplněn však v této hokejové hale bude v rámci příští sezóny hned o dva další turnaje. Prosinec nabídne čtyřdenní turnaj Christmas Hockey Series 2022 a v srpnu bude Telč hostit vůbec první ročník turnaje Summer Talent Cup. Pojďme si nyní tyto turnaje více přiblížit.

CHRISTMAS HOCKEY SERIES 2022 (19.-22.12.2022)

logo christmas cup finalProjekt Hockey Talent Academy představuje historicky první ročník turnaje Christmas Hockey Series (CHS), který bude ozdobou vánočních svátků v roce 2022! Pohádková Telč se zase jednou stane domovem mládežnického turnaje, ve kterém talentovaní hokejisté zabojují o jedinečné trofeje a pokusí se si sami nadělit dárek ještě před Štědrým dnem. Bojovat se bude ve dvou kategoriích (hráči narozeni ročníku 2011 a mladší a druhá kategorie pro hráče ročníků 2009 a mladších) a každá z nich zabere dva hrací dny. První z nich pokryjí zápasy základních skupin, druhé dny pak přinesou duely play-off a souboje o medaile. To a mnohem více Vám nabídne vánoční turnaj CHS, tak neváhejte a zapojte do něj svůj tým, dokud jsou volná místa!

mapa telc

VELKÝ HOKEJ (U12, U14)

Zápasy ve skupině se hrají na velké hřiště na 2x15 minut čistého času, každá polovina se počítá zvlášť, v případě nerozhodného stavu na konci jedné z nich by rozhodly 3 série samostatných nájezdů. Vítěz v základní hrací době – 3 body, poražený 0 bodů, po nájezdech - vítěz 2 body, poražený 1 bod. Celkem je tedy možné za zápas získat až 6 bodů.

Zápasy play-off a také skupin o umístění se hrají taktéž na 2x15 minut čistého času, ale výsledky jednotlivých polovin se sčítají v konečný výsledek zápasu.

Všechny zápasy budou řídit licencovaní rozhodčí Českého svazu ledního hokeje. 

KATEGORIE

U12 (2011 a mladší)

U14 (2009 a mladší)

TERMÍN

19.- 20.12.2022

21.- 22.12.2022

 

WORLD TALENT TOURNAMENT 2023 (15.-30.4.2023)

logo WTT1500Tradiční dubnové WTT samozřejmě nemohlo v programu turnajů chybět a přidá svůj další ročník po letošním velkém úspěchu. Nově se turnaj uskuteční hned v osmi kategoriích, oproti předchozím sedmi, a konat se bude od 15.-30.4.2023. Zúčastnit se ho budou moci postupně týmy s hráči ročníku 2015-2007, které budou přihlášeny do náležitých termínů turnaje. Kategorie nejmladší, tedy týmy s ročníky 2015 a 2014, se odehrají na malé hřiště, od ročníku 2013 už se bude hrát klasický hokej. Každá z kategorií zabere vždy dva dny a ročníkově se půjde sestupně (od nejmladších po nejstarší). Z důvodu velkého zájmu jsme se pro následující roky rozhodli zavést systém KVALIFIKACE, kdy budou mít jistotu účasti týmy, které se v konkrétní kategorii umístily v předchozím WTT na stupních vítězů. Ostatní celky budou muset na potvrzení přijetí na turnaj počkat. 

MINIHOKEJ (U8, U9)

Zápasy ve skupině se hrají na 2x15 minut hrubého času, každá polovina se počítá zvlášť, v případě nerozhodného stavu na konci jedné z nich by rozhodly 3 série samostatných nájezdů. Vítěz v základní hrací době – 3 body, poražený 0 bodů, po nájezdech - vítěz 2 body, poražený 1 bod. Celkem je tedy možné za zápas získat až 6 bodů.

Zápasy play-off a také skupin o umístění se hrají taktéž na 2x15 minut hrubého času, ale výsledky jednotlivých polovin se sčítají v konečný výsledek zápasu.

Všechny zápasy budou řídit licencovaní rozhodčí Českého svazu ledního hokeje.

VELKÝ HOKEJ (U10-U16)

Zápasy ve skupině se hrají na 2x15 minut čistého času, každá polovina se počítá zvlášť, v případě nerozhodného stavu na konci jedné z nich by rozhodly 3 série samostatných nájezdů. Vítěz v základní hrací době – 3 body, poražený 0 bodů, po nájezdech - vítěz 2 body, poražený 1 bod. Celkem je tedy možné za zápas získat až 6 bodů.

Zápasy play-off a také skupin o umístění se hrají taktéž na 2x15 minut čistého času, ale výsledky jednotlivých polovin se sčítají v konečný výsledek zápasu.

Všechny zápasy budou řídit licencovaní rozhodčí Českého svazu ledního hokeje.

KATEGORIE

U8 (2015)

U9 (2014)

U10 (2013)

U11 (2012)

U12 (2011)

U13 (2010)

U14 (2009)

U16 (2007/08)

TERMÍN

15.- 16.4.2023

17.- 18.4.2023

19.- 20.4.2023

21.- 22.4.2023

23.- 24.4.2023

25.- 26.4.2023

27.- 28.4.2023

29.- 30.4.2023

 

SUMMER TALENT CUP 2023 (11.-26.8.2023)

logo summer talent cupSrpnový hokejový program zpravidla nebývá řazen mezi ty nejnaplněnější, a tak jsme se rozhodli přidat další velký turnaj. První ročník Summer Talent Cup se taktéž uskuteční v HTC Telč a zabere stejně hracích dnů jako WTT 2023. Osm kategorií, šestnáct hracích dnů a ten nejlepší mládežnický hokej u nás. Ročníky 2015 a 2014 budou o medaile bojovat stejně jako na WTT v minihokeji, starší kategorie již klasicky na velké. Turnaj, který bude týmům sloužit jako ideální příprava na nadcházející sezónu, dokonalá organizace a show, na kterou jen tak nezapomenete, to vše můžete čekat od Summer Talent Cupu při jeho prvním ročníku. 

MINIHOKEJ (U8, U9)

Zápasy ve skupině se hrají na 2x15 minut hrubého času, každá polovina se počítá zvlášť, v případě nerozhodného stavu na konci jedné z nich by rozhodly 3 série samostatných nájezdů. Vítěz v základní hrací době – 3 body, poražený 0 bodů, po nájezdech - vítěz 2 body, poražený 1 bod. Celkem je tedy možné za zápas získat až 6 bodů.

Zápasy play-off a také skupin o umístění se hrají taktéž na 2x15 minut hrubého času, ale výsledky jednotlivých polovin se sčítají v konečný výsledek zápasu.

Všechny zápasy budou řídit licencovaní rozhodčí Českého svazu ledního hokeje.

VELKÝ HOKEJ (U10-U16)

Zápasy ve skupině se hrají na 2x15 minut čistého času, každá polovina se počítá zvlášť, v případě nerozhodného stavu na konci jedné z nich by rozhodly 3 série samostatných nájezdů. Vítěz v základní hrací době – 3 body, poražený 0 bodů, po nájezdech - vítěz 2 body, poražený 1 bod. Celkem je tedy možné za zápas získat až 6 bodů.

Zápasy play-off a také skupin o umístění se hrají taktéž na 2x15 minut čistého času, ale výsledky jednotlivých polovin se sčítají v konečný výsledek zápasu.

Všechny zápasy budou řídit licencovaní rozhodčí Českého svazu ledního hokeje.

KATEGORIE

U8 (2015)

U9 (2014)

U10 (2013)

U11 (2012)

U12 (2011)

U13 (2010)

U14 (2009)

U16 (2007/08)

TERMÍN

11.- 12.8.2023

13.- 14.8.2023

15.- 16.8.2023

17.- 18.8.2023

19.- 20.8.2023

21.- 22.8.2023

23.- 24.8.2023

25.- 26.8.2023

 

R5PF4840WTT.jpg

* Na všech zmíněných turnajích bude díky kamerovému systému v HTC Telč možnost využití COACH CHALLENGE tak, jak ji známe ze seniorských soutěží. V případě zájmu trenéra využít trenérskou výzvu bude situace přezkoumána u videa a následně vyhodnocena.

Veškeré dotazy k turnajům posílejte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., žádost o přihlášení na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Do žádosti vždy zadejte na jaký turnaj chcete svůj tým registrovat a v jaké kategorii.

R5PF4317WTT.jpg

Saturday, 23 July 2022,

Rezervace HTA campů 2023 otevřena!

Nedostali jste se letos na Vámi vybrané zaměření, protože, než jste camp objednali, byl vyprodaný? Nyní máte šanci si mezi prvními zajistit místo na campech pro příští rok! Ode dneška otevíráme možnost rezervovat si svá místa a s jistotou tak nechybět na vybraných termínech. Objednat se na jednotlivé výuky můžete na tomto odkaze (https://prihlaska.hockeytalent.cz/). Pokud při Vaší rezervaci nastane jakýkoliv problém, rádi s ní pomůžou naši operátoři na webových stránkách v rámci HTA Podpory, tedy chatu, kde můžete v jakýkoliv čas zjišťovat potřebné informace o veškerých aktivitách a událostech kolem naší akademie. V Telči bude i v příštím roce připraven špičkový dovednostní trenérský tým se zkušenostmi z nejvyšších světových soutěží a můžete se těšit také na spoustu novinek, které uvidíte pouze u nás v Telči.

Současně s campy 2023 otevíráme také rezervaci do podzimnich, zimních a jarních jednodenních výuk, na které se lze přihlásit přes stejný odkaz.

Našimi dovednostními programy v minulosti prošli dnes profesionální hráči nejvyšších soutěží jako například Martin Nečas (Carolina Hurricanes, NHL), Pavel Zacha (Boston Bruins, NHL), Filip Zadina (Detroit Red Wings, NHL), Radim Zohorna (Pittsburgh Penguins, NHL), Jaromír Pytlík (draftován New Jersey Devils, NHL), Benjamin Baumgartner (draftován New Jersey Devils, NHL), Martin Haš (draftován Washington Capitals, NHL), Lukas Svejkovsky (draftován Pittsburgh Penguins, NHL), Marco Kasper (draftován Detroit Red Wings, NHL), ale i hráči z Evropy Hynek Zohorna (IK Oskarshamn,SHL) , Libor Šulák (Admiral Vladivostok, KHL), Tomáš Zohorna (HC Dynamo Pardubice, TELH), Adam Kubík (Rytíři Kladno, TELH), Matyáš Filip (Rytíři Kladno, TELH) či hokejistka Denisa Křížová a mnoho dalších… Tváří projektu Hockey Talent Academy není nikdo jiný než právě Martin Nečas. Dvanáctka Draftu NHL 2017 strávila v našich výukových programech více než 1000 hodin a v intenzivním kontaktu s akademií zůstává dodnes, kdy se mezi sezónami v zámoří připravuje i v Telči. Více jak čtrnáctiletá spolupráce vynesla Martinovi nejvyšší vyvinutou rychlost mezi všemi bruslaři kanadsko-americké NHL v sezóně 2021/2022!

Děkujeme, že svou důvěru vkládáte právě v nás, a v roce 2023 odvedeme opět špičkovou práci, která Vás posune výrazně vpřed!

autor: Tomáš Kobera

Page 1 of 10

Contacts

HOCKEY TALENT ACADEMY
Lipolec 14, 380 01 Dacice
Czech Republic

Mobile: +420 702 131 647 - Informations

Mobile: +420 775 559 055 - Training